Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

E-Akademia Przyszłości dla gimnazjalistów

Marta Gawina
Zajęcia przez internet, wirtualne koła naukowe, grupy wyrównawcze. Tak od września będzie w Publicznym Gimnazjum nr 4 przy ul. Ciepłej w Białymstoku
Zajęcia przez internet, wirtualne koła naukowe, grupy wyrównawcze. Tak od września będzie w Publicznym Gimnazjum nr 4 przy ul. Ciepłej w Białymstoku Fot. Wojciech Oksztol
Zajęcia przez internet, wirtualne koła naukowe, grupy wyrównawcze. Tak od września będzie w Publicznym Gimnazjum nr 4 przy ul. Ciepłej w Białymstoku. Szkoła przystąpiła bowiem do programu e-Akademia Przyszłości.

Podlaskie szkoły w e-Akademii Przyszłości

Podlaskie szkoły w e-Akademii Przyszłości

- Gimnazjum nr 14 przy ul. Upalnej w Białymstoku
- Gimnazjum nr 4 przy ul. Ciepłej w Białymstoku
- Gimnazjum nr 15 przy ul. Porzeczkowej w Białymstoku
- Gimnazjum przy ul. Mickiewicza w Wasilkowie
- Gimnazjum nr 6 przy ul. Bernatowicza w Łomży
- Gimnazjum nr 1 przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie

- Wkraczamy na dobre w XXI wiek - mówi Joanna Wasilewska, nauczycielka matematyki w PG nr 4.

Już teraz możemy wysyłać prace domowe z matematyki mailem. To o wiele ciekawsze niż rozwiązywanie zadań w zeszycie - mówi Beata Zum, uczennica gimnazjum nr 4.

- W dodatku szybsze i wygodniejsze. Przy wielu zadaniach wystarczy wpisać wynik. Efekty swojej pracy, czy zrobiliśmy błędy poznajemy bardzo szybko - dodaje Jakub Jurczak, także uczeń PG nr 4.

Teraz w jego szkole nowoczesne metody nauki staną się normą. To dzięki udziałowi w programie e-Akademia Przyszłości. Jego autorem jest Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, a patronem ministerstwo edukacji. Projekt finansowany jest z pieniędzy unijnych. Główny cel e-Akademii to rozwijanie zdolności gimnazjalistów i jak najlepsze funkcjonowanie w społeczeństwie informacyjnym.

- Do programu mogło zgłosić się każde polskie gimnazjum. Zainteresowanie było duże - mówi Joanna Wasilewska, nauczycielka matematyki. - My też postanowiliśmy skorzystać z tej szansy. Zostaliśmy zakwalifikowani, jako jedna z trzech białostockich szkół. Z e-Akademią ruszamy od września - dodaje nauczycielka.

Skorzystają na tym przede wszystkim przyszli pierwszoklasiści. Program będzie trwał trzy lata.

Gimnazjum przy ul. Ciepłej zostanie wyposażone w sprzęt multimedialny, laptopy. To pomoże uczniom w nauce języków obcych i przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, między innymi w matematyce, biologii, fizyce czy informatyce.
- Będzie to nauka przy pomocy internetu: prace domowe, wirtualne dzienniki. W szkole powstaną wirtualne koła naukowe dla najlepszych uczniów i grupy wyrównawcze dla najsłabszych - tłumaczy Joanna Wasilewska. - W dodatku nasi uczniowie będą mogli po lekcjach korzystać z pracowni komputerowej. Można powiedzieć, że na dobre wkraczamy w XXI wiek - dodaje nauczycielka matematyki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny