MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Strażaka. Cenimy ich, bo skoczą w ogień i w wodę aby nas ratować

Krzysztof Jankowski [email protected] tel. 85 730 67 86
Czterej uczestnicy (na zdjęciu z lewej) zeszłotygodniowej akcji ratowania topiącej się w stawie dwudziestolatki otrzymali gratulacje od komendantów: wojewódzkiego st. bryg. Antoniego Ostrowskiego i powiatowego st. bryg. Jana Bartoszuka (z prawej)
Czterej uczestnicy (na zdjęciu z lewej) zeszłotygodniowej akcji ratowania topiącej się w stawie dwudziestolatki otrzymali gratulacje od komendantów: wojewódzkiego st. bryg. Antoniego Ostrowskiego i powiatowego st. bryg. Jana Bartoszuka (z prawej) Krzysztof Jankowski
Bielscy strażacy otrzymali medale i awanse. Komendanci pogratulowali uczestnikom akcji ratowania tonącej kobiety. - Dziękuję wam za wzorową postawę i odwagę, którą wykazaliście się w akcji ratującej życie - mówił st. bryg. Antoni Ostrowski.

Kilkunastu bielskich strażaków otrzymało w minionym tygodniu wyższe stopnie oraz nagrody i medale za swoją pracę. Wręczono je podczas uroczystości Dnia Strażaka, którą zorganizowano na placu przed bielską komendą.

- Bielska straż jest najlepszą na Podlasiu i jedną z najlepszych w Polsce. Świadczą o tym osiągane przez nią wyniki - mówił starosta bielski Sławomir Snarski.

Z szacunkiem do pracy strażaków odnosili się też przedstawiciele innych służb.

- Doceniamy to, że strażacy interweniują szybko i skutecznie, gdy pojawia się ogień w naszych lasach. A w nich o ogień tak łatwo - mówił Jerzy Andrzejuk, nadleśniczy bielski.
Wśród nagrodzonych znaleźli się też czterej bohaterowie głośnej akcji ratunkowej, w której przed tygodniem z dna stawu wyciągnięto 20-latkę. Mł. bryg. Aleksander Skorbiłowicz, st. str. Łukasz Kościuczuk, st. ogn. Mirosław Wesołowski i st. str. Michał Gołub otrzymali podziękowania komendanta wojewódzkiego.

Awanse i odznaczenia

Awanse na wyższe stopnie oficerskie decyzją ministra spraw wewnętrznych otrzymali: st. bryg. Jan Szkoda, mł. bryg. Marian Ostrowski i asp. sztab. Andrzej Pachwicewicz. Komendant wojewódzki nadał stopień młodszego ogniomistrza Błażejowi Iwańczukowi, a starszymi strażakami zostali: Michał Gołub, Emil Kobus, Paweł Kujawski i Mariusz Lange.
Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył srebrnym krzyżem zasługi bryg. Dariusza Janaszkiewicza, a złotym medalem Za Długoletnią Służbę st. ogn. w stanie spoczynku Bazylego Iwaniuka, który otrzymał też złotą odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej. Złote medale Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: asp. Jolanta Białokozowicz, mł. ogn. Błażej Iwańczuk i mł. ogn. Piotr Wyszyński, a srebrne: kpt. Tomasz Rengajło, Czesław Sokołowski i Karol Borowski.

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny