Dzień Sportu na Orliku – już w sobotę 9 września!

Artykuł sponsorowany
Po raz pierwszy w historii ponad 100 000 osób z całej Polski weźmie udział w wydarzeniu sportowo-rekreacyjnym, które rozpocznie się w sobotę 9 września punktualnie o godz. 11:00 na 380 orlikach w 16 województwach. Debiutująca w tym roku impreza pod nazwą „Dzień Sportu na Orliku” ma być na początku każdego nowego roku szkolnego kontynuowana dla promocji aktywnego, rodzinnego stylu życia.

Organizatorami tego bezprecedensowego w skali kraju wydarzenia będą animatorzy, realizujący program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Lokalny Animator Sportu 2017”, którego operatorem jest Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Dzień Sportu na Orliku to impreza rodzinna, mająca na celu integrację międzypokoleniową poprzez zaangażowanie się w nią dzieci i młodzieży, którzy przyjdą wraz ze swoimi rodzicami, babciami i dziadkami na Orliki w całej Polsce.

Do Dnia Sportu na orliku zachęcili już znani sportowcy wiodących dyscyplin sportu, wśród nich m.in. koszykarz Filip Dylewicz, siatkarz Mateusz Mika oraz utalentowani szczypiorniści – bracia Gęmbala. Do udziału zaproszone zostały również kluby sportowe, będące beneficjentami ministerialnego programu „Klub”.

Dzięki podpisanej umowie o współpracy, Dzień Sportu na Orliku promować będzie Fundacja Zwalcz Nudę, organizująca między innymi Narodowy Dzień Sportu w całej Polsce w dniu 7 października oraz na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Partnerem wydarzenia będzie również Fundacja RECAL, która w trakcie Dnia Sportu umożliwi na wybranych orlikach przeprowadzenie ekologicznych zbiórek recyklingowych metalowych puszek. Sponsorem wydarzenia została spółka KGHM Polska Miedź S.A. oraz Fundacja KGHM, które dofinansowały organizowane wydarzenie na 380 orlikach, natomiast na dwóch z nich w województwie dolnośląskim przygotowała dodatkowe atrakcje. Ponadto wsparcia w organizacji udzieliła również Fundacja Lotto oraz dystrybutor sprzętu sportowego, firma GO Sport, które dofinansowały organizację przedsięwzięcia. Partnerem wspierającym wydarzenia została Fundacja Ekstraklasy, która w ostatnich dniach nawiązała współpracę z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej.

Tylko sprawne i aktywne fizycznie pokolenie sprostać będzie mogło bowiem zagrożeniom i wyzwaniom jakie przed nim stoją. Dlatego tak ważne jest zaproponowanie młodym Polkom i Polakom, którzy obecnie coraz więcej czasu spędzają przed monitorami komputerów, atrakcyjnej alternatywy. Jesteśmy przekonani, że Dzień Sportu na Orlikach taką będzie i spełni oczekiwania lokalnych społeczności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Dzień Sportu na Orliku – już w sobotę 9 września! - Dziennik Bałtycki

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny