Dzień Ojca 2018: Kiedy jest Dzień Ojca? Kiedy złożyć życzenia na Dzień Ojca 2018? Wierszyki i życzenia SMS na Dzień Ojca

mac, aip
Dzień Ojca 2018: Kiedy jest Dzień Ojca? Kiedy złożyć życzenia na Dzień Ojca 2018? Wierszyki i życzenia SMS na Dzień Ojca
Dzień Ojca 2018: Kiedy jest Dzień Ojca? Kiedy złożyć życzenia na Dzień Ojca 2018? Wierszyki i życzenia SMS na Dzień Ojca pixabay
Kiedy wypada Dzień Ojca? Wbrew pozorom, odpowiedź nie jest prosta. Tym bardziej, że pojawiły się spekulacje spowodowane błędem Facebooka. Sprawdź, kiedy dokładnie wypada Dzień Ojca 2018 i należy złożyć życzenia.

Dzień Ojca 2018: Kiedy jest Dzień Ojca w Polsce? Kiedy wypada złożyć życzenia? [Życzenia i wierszyki SMS na Dzień Ojca]

Kiedy jest Dzień Ojca? O ile pytanie o np. Dzień Matki nie wzbudza tyle wątpliwości i data 26 maja łatwiej zapada w pamięć, o tyle z dniem ojca pojawia się już kłopot. Kiedy wypada dokładnie? Warto zaznaczyć, że na świecie, w zależności od kraju, obowiązują inne daty jego obchodów. Kiedy wypada Dzień Ojca w Polsce?

Dzień Ojca 2018: Życzenia i wierszyki SMS. Kiedy złożyć życzenia na Dzień Ojca? Kiedy wypada?

Zgodnie z tradycją, obchody Dnia Ojca zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych, gdzie po sukcesie Dnia Matki pojawiły się głosy, by ustanowić święta również dla pozostałych członków rodziny. Dzień Ojca wydawał się naturalnym dopełnieniem.

Dzień Ojca. Kiedy go ustanowiono, jaka jest data?

Pierwsze obchody święta odbyły się 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton za sprawą Sonory Smart Dodd, córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. Sonora Dodd, dowiedziawszy się o ustanowieniu Dnia Matki (3 lata wcześniej, w 1907) wpadła na pomysł, by analogiczne święto wprowadzić dla uczczenia trudu opieki nad rodziną i zasług wszystkich ojców – w szczególności jej własnego, który po śmierci matki samotnie wychowywał ją oraz pięcioro młodszego rodzeństwa.

Kiedy jest Dzień Ojca? Data, życzenia, wierszyki, kiedy wypada. Złóż życzenia na Dzień Ojca 2018

Wydarzenie miało charakter lokalny, a starania o wprowadzenie go na skalę krajową nie przyjęły się przez kolejnych kilka dekad. Dopiero prezydent Nixon w 1972 roku oficjalnie ustanowił Dzień Ojca. Choć w Polsce święto to ma już kilkudziesięcioletnią tradycję, do tej pory nie dorównało popularnością Dniowi Matki.

Kiedy jest Dzień Ojca w Polsce - data, obchody, życzenia

Kiedy wypada Dzień Ojca w Polsce? Przyjęta w naszym kraju data to 23 czerwca. Warto zaznaczyć, że w ostatnim czasie poddana ona została w wątpliwość ze względu na błąd Facebooka, który wskazywał datę tego święta 17 czerwca. Dlaczego? Taką datę przyjęto w Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzi ta najpopularniejsza na świecie sieć społecznościowa.

Dzień Ojca 2018. Kiedy jest? Kiedy Dzień Ojca w Polsce? Życzenia i wierszyki SMS - śmieszne, poważne, zabawne

Na Dzień Ojca 2018 wypadałoby zatem złożyć życzenia. Jakie wybrać i jakie będą najlepsze? Najciekawsze życzenia i wierszyki SMS znajdziesz na naszych stronach. Oto kilka propozycji, z których możesz skorzystać:

Kiedy jest Dzień Ojca? Kiedy złożyć tacie życzenia na Dzień Ojca? Data Święta Taty

Dzień Ojca 2017. Najlepsze życzenia SMS

Wideo

Dodaj ogłoszenie