Dzień Nauczyciela w Białymstoku. Prezydent nagrodził kilkuset pedagogów (zdjęcia)

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Dzień Nauczyciela w Białymstoku. Prezydent nagrodził kilkuset nauczycieli
Dzień Nauczyciela w Białymstoku. Prezydent nagrodził kilkuset nauczycieli Wojciech Wojtkielewicz
Udostępnij:
Mobilizują do działania, uczą i wychowują. Prezydent Białegostoku wyróżnił kilkuset nauczycieli. W tym roku na tytuł "Nauczyciel Mądry Sercem" zasłużyło dziewięciu pedagogów.

Co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Białegostoku wyróżnia najlepszych pod wieloma różnymi względami nauczycieli. Nie inaczej było tym razem. W poniedziałek (18.10) w Szkole Podstawowej nr 51 w Białymstoku pojawili się dyrektorzy i nauczyciele z całego miasta.

– Dziękuję wszystkim białostockim nauczycielom za zaangażowanie, poświęcenie czasu i serce okazywane uczniom. Za pracę na rzecz kolejnego pokolenia białostoczan – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Życzę pracownikom oświaty wszystkiego najlepszego, wielu sukcesów, satysfakcji z pracy i przede wszystkim zdrowia.

W trakcie spotkania Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku, za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, odebrało ponad 150 pracowników oświaty. Wyróżnienia „Nauczyciel Mądry Sercem” – 9 pedagogów. To nauczyciele, którzy nieustannie mobilizują uczniów do działania, pracy i rozwoju. Cechuje ich empatia i troska o dobro każdego człowieka. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

  • Barbara Krentowska – pedagog szkolny, nauczyciel zajęć rozwijających kreatywność i zajęć rewalidacyjnych w Szkole Podstawowej nr 46 Specjalnej. To nauczyciel wyjątkowy, stawiający na pierwszym miejscu dobro ucznia. Szczególną opieką otacza dzieci i młodzież z zaburzeniami osobowości i chorobami psychicznymi. Uczniowie zawsze mogą liczyć na jej wsparcie.
  • Anna Małgorzata Janucik – nauczyciel wychowania przedszkolnego, logopeda w Przedszkolu Samorządowym nr 56. W swojej pracy kieruje się życzliwością, zrozumieniem oraz wyjątkowym taktem pedagogicznym. Opracowuje i wdraża programy autorskie, pisze i publikuje wiersze dla dzieci. Od 20 lat prowadzi nieodpłatnie konsultacje z terapią logopedyczną, bierze udział w licznych akcjach charytatywnych.
  • Edyta Żywicka – nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym. Rozbudza u swoich uczniów miłość do literatury, rozwija ich umiejętności, zainteresowania oraz zachęca do działań, zwracając uwagę na indywidualne predyspozycje każdego z nich. Sprawuje opiekę nad samorządem uczniowskim, z którym dba o życie kulturalne szkoły, a także włącza się wraz z młodzieżą w liczne akcje charytatywne.
  • Maryla Boćkowska – nauczyciel języka polskiego w III Liceum Ogólnokształcącym. Obdarzona empatią, troszczy się o dobro podopiecznych, mobilizując jednocześnie uczniów do pracy na rzecz innych. Prowadzi zespół do działań charytatywnych „Trójka pomaga”, regularnie współpracuje z wieloma fundacjami i organizacjami pozarządowymi, bezpośrednio koordynuje akcjami charytatywnymi na terenie szkoły.
  • Dorota Zalewska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 10. Jest bardzo zaangażowana w proces dydaktyczno-wychowawczy swoich podopiecznych. Dobro dziecka stawia na pierwszym miejscu i nigdy nie przechodzi obojętnie obok uczniów wymagających wsparcia.
  • Danuta Żołyńska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 2. Potrafi zrozumieć problemy uczniów i pomóc w ich rozwiązaniu, mądrze doradzić. Jest inspiratorką różnorodnych atrakcyjnych form pracy z dziećmi. Zachęca je do aktywności twórczej, umiejętnie czuwa nad ich rozwojem intelektualnym.
  • Izabela Łuckiewicz – nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 37. Wyjątkowy pedagog, opiekunka szkolnego koła wolontariatu, która dostrzega potrzeby oraz możliwości swoich uczniów, motywuje ich do pracy i rozwija zdolności. Doskonale rozumie wartość dawania siebie innym, jest oddana swojej pracy i wychowankom.
  • Dominika Naumczuk – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Niepublicznym Poziomka. To nauczyciel twórczy, który nie boi się wyzwań. Jest inicjatorką wielu projektów edukacyjnych, akcji charytatywnych, innowacji pedagogicznych oraz konkursów skierowanych do dzieci. Jest otwarta i serdeczna.
  • Katarzyna Zajko – pedagog szkolny i nauczyciel, wychowawca w Zespole Szkół nr 16. Codzienną pracą wspiera młodzież z różnymi niepełnosprawnościami, odpowiadając na ich indywidualne potrzeby. W każdym odkrywa potencjał i to, co go wyróżnia, na czym może budować swoją dalszą samodzielną przyszłość.

Pierwsze wyróżnienia „Nauczycieli Mądrych Sercem” zostały wręczone czternaście lat temu – w 2007 roku. Do dziś Prezydent Miasta Białegostoku uhonorował pracę i osiągnięcia 188 nauczycieli.

Zobacz też:

Kobiety i niepodległość - cz. I

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
18 października, 17:36, Gość:

a ten co wyzdrowiał już i kwiaty rozdaje ? kolejne cudowne uzdrowienie ???

18 października, 22:19, Gość:

Każdy nagrodzony wiadomo że zagłosuje z wdzięczności. Dlatego im więcej nagród tym więcej kadencji.

DOKŁADNIE

G
Gość
18 października, 17:36, Gość:

a ten co wyzdrowiał już i kwiaty rozdaje ? kolejne cudowne uzdrowienie ???

Każdy nagrodzony wiadomo że zagłosuje z wdzięczności. Dlatego im więcej nagród tym więcej kadencji.

G
Gość
Panie nauczycielki przeważnie bez maseczek :)
G
Gość
a ten co wyzdrowiał już i kwiaty rozdaje ? kolejne cudowne uzdrowienie ???
Dodaj ogłoszenie