Dwa razy gmina i raz burmistrz. Trzy nagrody w konkursie "Perły Samorządu 2022" zdobyła gmina Wasilków

Opr. Andrzej Matys
Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz zajął drugie miejsce w kategorii Najlepszy włodarz (wśród gmin miejsko-wiejskich), a kierowana przez niego gmina jedna kategorię wygrała, a w jednej była druga.
Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz zajął drugie miejsce w kategorii Najlepszy włodarz (wśród gmin miejsko-wiejskich), a kierowana przez niego gmina jedna kategorię wygrała, a w jednej była druga. wasilkow.pl
Podczas kongresu w Gdyni ogłoszono wyniki konkursu "Perły Samorządu 2022", który organizuje Dziennik Gazeta Prawna. Gmina Wasilków wróciła stamtąd aż z trzema nagrodami przyznanymi jej w kategoriach Najlepszy włodarz i Najlepsza gmina.

Ranking Perły Samorządu DGP zorganizowała po raz dziesiąty. Jak zawsze, nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. mieszkańców, miasta powyżej 100 tys. mieszkańców. Wasilków jako jedyny zdobył trzy prestiżowe laury.

Wasilków okazał się najlepszy spośród wszystkich polskich samorządów w kategorii Samorządowy lider komunikacji i promocji za film promocyjny "Piosenka Wasilkowska".

Jak napisano w uzasadnieniu, nagroda została przyznana: "Za przedstawienie walorów gminy przez pryzmat pasji i zainteresowań jej mieszkańców w godnej pozazdroszczenia, śpiewającej formie oraz za zaangażowanie w projekt setek mieszkańców i wzmocnienie poczucia lokalnej tożsamości.

Czytaj również:

Poza tym, gmina Wasilków zdobyła jeszcze drugie miejsce w Polsce w kategorii gmina miejsko-wiejska, a taką samą lokatę w kategorii Najlepszy włodarz (wśród gmin miejsko-wiejskich) zajął burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

Jak mówi, drugi burmistrz w kraju, zdobyte nagrody to wielka radość i motywacja. Tak wysokie miejsca w prestiżowym i jednym z najlepszych rankingów w kraju świadczy o dobrym stanie wasilkowskiego samorządu.

- Niezmiernie cieszy mnie też fakt, że wśród licznych zgłoszonych do konkursu przedsięwzięć promocyjnych samorządów z całego kraju (gmin, powiatów i województw) to właśnie nasza "Piosenka Wasilkowska" zdobyła największe uznanie! Możemy być dumni z Wasilkowa! Nagrodę dedykuję Wam, drodzy mieszkańcy, moim współpracownikom, a także wszystkim, którzy swoją pracą przyczyniają się do rozwoju Wasilkowa. Perły Samorządu 2022 to wielki sukces naszej gminy - podkreśla Adrian Łuckiewicz.

Czytaj również:

Warunkiem wzięcia udziału w Rankingu "Perły Samorządu" było wypełnienie złożonej ankiety, która obejmowała wszystkie obszary funkcjonowania samorządu - od stanu finansów przez edukację, gospodarkę, kulturę, inwestycje, pomoc społeczną po ochronę środowiska i wiele innych zagadnień. Wszystkie te informacje były weryfikowane przez ekspertów i oceniane przez kapitułę. Patronem merytorycznym tegorocznej edycji rankingu jest znana firma audytorska i doradcza PwC.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie