Drużynie MOKS Białystok zabrakło wyrachowania i skuteczności

kgol
Mecz MOKS Słoneczny Stok Białystok - FC Toruń
Mecz MOKS Słoneczny Stok Białystok - FC Toruń Wojciech Wojtkielewicz
MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrał na swoim boisku z wiceliderem ekstraklasy - FC Toruń 2:4. Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnich minutach.

Jeszcze 120 sekund przed końcową syreną na tablicy wyników widniał rezultat 2:2. Wtedy jednak precyzyjnym uderzeniem z lewej strony boiska popisał się Tomasz Kriezel, a chwilę później czwartego gola dla gości zdobył Marcin Mikołajewicz strzałem do pustej bramki z połowy boiska.

- Końcówka została perfekcyjnie rozegrana przez Toruń. Potwierdzili, że są doświadczoną drużyną i pokazali wyrachowanie, którego jeszcze nam brakuje - przyznaje grający trener białostoczan Adrian Citko.

Goście także lepiej rozpoczęli spotkanie, bo już w trzeciej minucie rywalizacji zdobyli premierową bramkę za sprawą Mikołajewicza. Nie podłamało to jednak gospodarzy, którzy otrząsnęli się po chwilowej drzemce i w siódmej minucie doprowadzili do wyrównania. Błąd przy wybiciu piłki popełnił bramkarz Torunia Kamil Naparło, po czym do futbolówki dopadł Michał Osypiuk i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Po tym golu inicjatywę przejęli białostoczanie i niewiele brakowało, a jeszcze przed przerwą poszliby za ciosem. Dwukrotnie w dogodnych sytuacjach znalazł się Witalij Lisnyczenko, ale przegrał pojedynki z golkiperem przyjezdnych. Ta sytuacja okazała się brzemienna w skutkach, bowiem chwilę później szybki kontratak torunian zakończył się drugim golem. Pechowo interweniował Michał Maciąg, na którego konto zapisano trafienie samobójcze.

Po przerwie zaznaczała się coraz wyraźniejsza przewaga białostoczan. MOKS za wszelką cenę dążył do wyrównania i udało mu się ta sztuka w 29. minucie. Miejscowi wykonywali rzut wolny niemal na linii pola karnego rywali. Podaniem w boczną strefę został obsłużony Mateusz Lisowski, który płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce.

- Potem na boisku doszło do prawdziwej wymiany ciosów. Swoje sytuacje mieliśmy zarówno my, jak i torunianie. Szkoda okazji Damian Grabowskiego, który trafił w słupek niewiele przed stratą trzeciej bramki. To mogło odmienić losy meczu. W końcówce zostaliśmy jednak skarceni. Żałujemy, bo piłkarsko wcale nie byliśmy gorsi od silniejszego personalnie rywala - uważa Citko.
Szkoleniowiec MOKS przyznał, że teraz głównym celem jego zespołu jest jak najszybsze zapewnienie sobie tak pokaźnego dorobku punktowego, by już nie oglądać się na rywali za plecami.

- Utrzymanie mamy już niemal zapewnione, ale nie możemy odpuszczać kolejnych meczów przed podziałem punktów. Chcemy spokojnie dograć sezon, aby w przyszłym dokonać wzmocnień i powalczyć o górną połowę tabeli - podsumowuje szkoleniowiec białostoczan.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - FC Toruń 2:4 (1:2)
Bramki:
0:1 Mikołajewicz 3, 1:1 Osypiuk 7, 1:2 Maciąg 18, 2:2 Lisowski 29, 2:3 Kriezel 38, 2:4 Mikołajewicz 39.
MOKS: Jendruczek – Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Łukasiewicz, Maciąg, Firańczyk, Grabowski, Święciński.

Inne wyniki 21. kolejki
Pogoń Szczecin - AZS UG Gdańsk 5:2, Orzeł Futsal Jelcz Laskowice - Red Dragons Pniewy 4:2, Piast Gliwice - AZS UŚ Katowice 5:2, Gatta Zduńska Wola - Clearex Chorzów, Rekord Bielsko-Biała - Red Devils Chojnice.