Drużyna MOSiR Michałowo awansowała do Ekstraklasy Piłki Nożnej Plażowej (zdjęcia)

Adrian Kuźmiuk
Drużyna MOSiR Michałowo awansowała do Ekstraklasy Piłki Nożnej Plażowej
Drużyna MOSiR Michałowo awansowała do Ekstraklasy Piłki Nożnej Plażowej Zespół Promocji Michałowa
I to w jakim stylu! W weekend (15-17 lipca) sportowcy z Michałowa nie dali szansy pozostałym drużynom, które na plaży w Rudni nad Zalewem Siemianówka rywalizowali w ramach 1. ligi piłki plażowej.

To był wspaniały weekend dla drużyny MOSiR Michałowo. Pięć meczów, pięć zdecydowanych zwycięstw. Świetna atmosfera, piękne bramki i sukces naszej drużyny – awans do ekstraklasy. MOSiR Michałowo nie dał szansy innym zespołom. Już pierwsze spotkanie - wygrana 12:2 z KTS Frombork pokazała w jak doskonałej dyspozycji są zawodnicy z Michałowa. Kolejne mecze tylko to potwierdzały. 9:2 z Włókniarzem Pabianice; 15:6 z Heiro Rzeszów; 7:1 z KS Sośnice Gliwice i już wtedy było jasne, że MOSiR Michałowo ma zapewniony awans do Ekstraklasy Piłki Plażowej. Ostatni mecz i wygrana z LKS Płomień Myślino 10:0 tylko potwierdził, że byliśmy tego dnia bezapelacyjnie najlepszą drużyną.

Piłka Plażowa to stosunkowo nowa dziedzina sportowa. Oficjalne mecze zaczęły się w latach 90. XX wieku. Gra trwa 36 minut i składa się z 3 tercji, z których każda ma 12 minut. Przerwa między tercjami wynosi 3 minuty.

Gra rozgrywana jest pomiędzy dwiema drużynami, każda z nich jest złożona z czterech zawodników w polu i bramkarza. Aby mecz mógł się rozpocząć obie drużyny muszą mieć minimum pięciu graczy.

Liczba zmian jest nieograniczona, zmiany są lotne. Na ławce zmian powinno być od 5 do 7 zawodników.