Drugie zwycięstwo siatkarek BAS KB Białystok i awans do najlepszej czwórki I ligi

Siatkarki BAS KB Białystok zagrają w turnieju finałowym o awans do Tauron Ligi
Siatkarki BAS KB Białystok zagrają w turnieju finałowym o awans do Tauron Ligi Wojciech Wojtkielewicz
Siatkarki BAS Kombinat Budowlany Białystok po raz drugi pokonały Enea Energetyk Poznań i awansowały do turnieju finałowego o awans do Tauron Ligi. W Poznaniu pokonały rywali po tie-breaku 3:2, a w pierwszym spotkaniu, rozegranym w Białymstoku, wygrały z poznaniankami 3:1.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Na początku prowadzenie objęły białostoczanki, ale szybko gospodynie odrobiły stratę. Do końca wynik oscylował wokół remisu. Przy stanie 23:23 punkt zdobyły poznanianki i miały piłkę setową. BAS obronił ją i zdobył kolejne dwa punkty wygrywając pierwszego seta 26:24.

Druga partia tylko na początku była wyrównana. Siatkarki ze stolicy Wielkopolski odskoczyły od białostoczanek na dużą przewagę 16:13, 21:13 wygrywając seta do 16. Kolejnego seta wygrały także poznanianki, jednak już nie z tak dużą przewagą. Dopiero w końcówce przesądziły o swojej wygranej 25:20 obejmując prowadzenie w całym spotkaniu 2:1.

Set numer cztery bardzo dobrze zagrały białostoczanki. Podopieczne trenera Sebastiana Grzegorka wyszły na prowadzenie 17:14 19:15 i doprowadziły do tie-breaka wygrywając 25:19.

Decydująca partia rozpoczęła sie od dobrej gry BAS KB Białystok. Po ataku Pauliny Niedźwiedzkiej białostoczanki wygrywały 8:5. Poznanianki zdołały jednak doprowadzić do wyrównania 10:10, 11:11, 12:12. Po asie Julii Papszun BAS miał już piłki meczowe i wykorzystał pierwszą z nich, gdy w aut piłkę posłała Barbara Latos.

Enea Energetyk Poznań – BAS Kombinat Budowlany Białystok 2:3 (24:26, 25:16, 25:20, 19:25, 12:15)
Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 2:0 dla BAS-u
Energetyk: Pamuła, Jankowska, Latos, Molenda, Urbanowicz, Stachowicz, Rafałko (libero) oraz Niwald, Szczepuła, Sobalska i Plaga
BAS: Szczygieł-Głód, Niedźwiedzka, Osadchuk, Cur, Nowacka, Gronostajska, Michalewicz (libero) oraz Szmigielska (libero), Papszun, Manchak, Sokolińska i Beriashvili.
MVP: Julia Papszun.