MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Drogowy wysyp remontów. Utrudnienia na Lipowej, Produkcyjnej, Składowej, Pułaskiego. Na ul.Wołodyjowskiego przybędzie miejsc postojowych

OPRAC.: Tomasz Maleta
Sierpień 2020. Remonty ulic w Białymstoku
Sierpień 2020. Remonty ulic w Białymstoku Wojciech Wojtkielewicz
Na spore utrudnienia muszą nastawić się kierowcy w Białymstoku. Przez miesiąc nie wjadą od kościoła św. Rocha na Lipową. Kłopoty z przejazdem będą też na Produkcyjnej czy Pułaskiego.

Na tej ostatniej ulicy drogowcy rozpoczną remont nawierzchni zatok autobusowych nr 376 i 381 w pobliżu Przedszkola Samorządowego nr 32. Wystąpią utrudnienia dla osób podróżujących komunikacją miejską.

- Na czas prowadzonych prac zatoki autobusowe zostaną wyłączone z ruchu i utworzone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe – informuje Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu. - Dodatkowo na wysokości remontowanych zatok wystąpią także krótkotrwałe zawężenia jezdni ulicy.
 
Zobacz: Auta zbyt dobre na wyremontowane drogi

Znacznie większych utrudnień kierowcy muszą się spodziewać od wtorku (18 sierpnia) na trasie generalskiej. Na łącznicach z ul. Produkcyjną (od strony Warszawy) drogowcy zwężą jezdnię do jednego zewnętrznego pasa ruchu. 

- Utrudnienia są związane z remontem murów oporowych – wyjaśnia Agnieszka Błachowska.

Prace będą przebiegać w dwóch etapach:

  • I etap: od 18 sierpnia (od godz. 8.30) do 31 sierpnia 2020 r. prace będą prowadzone na jezdni wjazdowej od strony ul. Gen. F. Kleeberga w kierunku skrzyżowania z ul. Produkcyjną
  • II etap: od 1 września do 10 października 2020 r. (do godz. 17.00) prace będą prowadzone na jezdni zjazdowej ze skrzyżowania w kierunku ul. Gen. St. Maczka.

Dwa dni później w tym samym rejonie kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi problemami. Od 20 do 29 sierpnia 2020 r. na ul. Produkcyjnej, na odcinku od sygnalizacji świetlnej przy wyjeździe z Leroy Merlin do ul. Gen. F. Kleeberga, drogowcy rozpoczną bieżący remont nawierzchni. Polegać będzie na zawężeniu jezdni do jednego pasa ruchu  (naprzemiennie zewnętrznego lub wewnętrznego).

- Prace polegające na frezowaniu nawierzchni oraz regulacji studni będą prowadzone w godz. 7-18.. Natomiast odtworzenie nawierzchni jest planowane w godzinach wieczornych i nocnych – zapewnia Agnieszka Błachowska.

W podobnych godzinach prowadzony jest remont na ul. Składowej. Potrwa do 29 sierpnia. Obowiązuje tu połówkowe zwężenie jezdni.

Zobacz:Wielka estakada na Narwią, most na Biebrzą. Zobacz, co się buduje i co jest w planach [sierpień 2020]

Z kolei na znaki na ulicy Wołodyjowskiego muszą uważać nie tylko zmotoryzowani. Do piątku [21.08.2020] sukcesywnie, w miarę postępu prac związanych z miejscowym utwardzeniem nawierzchni poboczy oraz korektą oznakowania poziomego i pionowego, zostanie wprowadza nowa stała organizacja ruchu, mająca na celu zwiększenie liczby miejsc postojowych.

- Na odcinku ul. Wołodyjowskiego, od zjazdu do szpitala do ul. Szpitalnej, będzie obowiązywał jeden kierunek jazdy, w kierunku ul. Zwierzynieckiej. Na tym odcinku dopuszczono możliwość poruszania się rowerów w obu kierunkach – informuje Agnieszka Błachowska.

Wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone nowe płatne miejsca postojowe. Na ul. Szpitalnej będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo, w ul. Wołodyjowskiego. Dodatkowo na ul. 11 Listopada, w pobliżu skrzyżowania z ul. Wołodyjowskiego, zostanie wyznaczone przejście dla pieszych i rowerzystów.

Ale z największymi utrudnieniami kierowcy muszą liczyć się w centrum. Z powodu remontu nawierzchni, ruch na części ulicy Lipowej będzie jednostronny. Chodzi o odcinek od Placu Niepodległości do ul. Waryńskiego. Przez miesiąc (do 18.09.2020) obowiązuje połówkowe zawężenie jezdni związane z bieżącym remontem nawierzchni. Na remontowanym odcinku ul. Lipowej dopuszczony jest tylko ruch pojazdów w kierunku wiaduktu Dąbrowskiego. Natomiast ruch w kierunku ul. Rynek Kościuszki skierowany został na Aleję Józefa Piłsudskiego, a następnie na ul. Częstochowską.

Miesiąc z utrudnieniami na Lipowej. Sprawdź utrudnienia
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny