MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Droga wojewódzka 676 Supraśl-Krynki. Wkrótce przetarg na naprawę mostu w Talkowszczyźnie

OPRAC.: red
Styczeń 2021 rok. Droga Supraśl-Krynki
Styczeń 2021 rok. Droga Supraśl-Krynki Interanuata
Jeszcze w lutym planowane jest ogłoszenie przetargu na przebudowę mostu znajdującego się w trakcie drogi wojewódzkiej 676 Supraśl-Krynki. Chodzi o obiekt w miejscowości Talkowszczyzna.

Tak wynika z odpowiedzi marszałka województwa podlaskiego na interpelację Sławomira Nazaruka. Radny pytał w niej kiedy można się spodziewać remontu trasy. Nadmieniał w interpelacji, że różnice w stanie technicznym jej poszczególnych odcinkach widać po zakończeniu modernizacji fragmentu Białystok - Supraśl.

Dalsze, prowadzące w kierunku granicy państwa, są w złym stanie. Jako przykład radny podał te odcinki, które przebiegają przez gminy Szudziałowo i Krynki.

- W pierwszej kolejności chodzi o remont tego, który znajduje się na 47-48 kilometrze trasy - wskazywał Sławomir Nazaruk. Dociekał, jakie są w pierwszej kolejności szanse na jego remont, a w dalszej perspektywie całej drogi w kierunku Krynek.

W odpowiedzi marszałek zaznaczył, że wszystkie fundusze przeznaczone na remonty dróg w 2022 roku zostały już rozdysponowane. To oznacza, że remont odcinka, o którym pisał w interpelacji radny, będzie realny, jeśli pojawią się dodatkowe możliwości finansowe Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich lub oszczędności na przetargach z innych inwestycji.

- Widząc potrzebę poprawy stanu dróg w tej części województwa, środki na ten cel będą w miarę możliwości zabezpieczane - zapewnił marszałek Artur Kosicki.

Przypomniał, że w tegorocznym budżecie zarezerwowano 4 mln zł na przebudowę mostu w miejscowości Talkowszczyzna, który jest częścią DW 676. Przetarg ma być ogłoszony w lutym 2022 roku. Z kolei w połowie roku planowane jest głoszenie zamówienie na przygotowanie dokumentacji technicznej modernizacji innego, dwukilometrowego odcinka drogi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Droga wojewódzka 676 Supraśl-Krynki. Wkrótce przetarg na naprawę mostu w Talkowszczyźnie - Gazeta Współczesna

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny