MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Droga Białystok - Wojszki. Kolejny odcinek do remontu. Ale zasadnicza część słynnej Angielki czeka na budowę S19

szach
Starostwo Powiatowe
Za ponad pięć milionów złotych firma Strabag przebuduje cztery kilometrowy odcinek drogi Niewodnica Nargilewska – Kudrycze. To fragment drogi Białystok-Wojszki. Dziś stan tej drogi jest bardzo zły, pogorszony dodatkowo brakiem skutecznego odwodnienia.

- Po przebudowie droga zostanie poszerzona do sześciu metrów, po obu stronach będą pobocza gruntowe szerokości 1,25 m (1,50 m przy przepustach). Wartość prac to 5 140 000 zł. - Mają się je zakończyć do 31 sierpnia 2020 r. – informuje starosta Jan Perkowski.

Wykonawcą inwestycji jest firma STRABAG. Umowę z jej przedstawicielem Arturem Krasowskim podpisali: starosta powiatu białostockiego Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe i zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Elżbieta Jasińska.

Wicestarosta Roman Czepe przypomina, że to bardzo uczęszczana droga, bo oprócz mieszkańców okolicznych miejscowości, jeździ tamtędy wielu kierowców, którzy chcą skrócić sobie drogę do Bielska Podlaskiego czy Lublina.

Droga Białystok - Wojszki

To kolejny odcinek drogi Białystok – Wojszki, który przejdzie modernizację. Wcześniej wyremontowano ponad 3-kilometrowy jej fragment Stanisławowo – Niewodnica Nargilewska.

Budowa S19 opóźni remont drogi do Wojszek

Warto dodać, że na przebudowę czeka jeszcze 10 kilometrowy odcinek tzw. angielki – od Kudrycz do Wojszek. Jej nazwa pochodzi od tego, że kierowcy ze względu na zły stan nawierzchni, często jeżdżą lewą stroną Władze powiatu białostockiego złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych w latach 2020- 2021.

Ale pieniądze to nie jedyny problem. Angielkę w kilku miejscach będzie przecinała planowana zachodnia obwodnica Białegostoku w ciągu drogi ekspresowej S-19. To oznacza, że na remont kolejnego odcinak drogi Białystok - Wojszki kierowcy muszą poczekać.

Tu oglądasz: Węzeł Porosły. Wojewoda podlaski podpisał pozwolenie na budowę. Węzeł połączy S8 z trasą generalską

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny