MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dotacje unijne: Pieniądze na e-usługi i energię słoneczną

(peż)
W sierpniu zostanie uruchomiony drugi pilotażowy konkurs (działanie 5.2) na wykorzystanie energii słonecznej. Wcześniejsze konkursy  dotyczyły wielu odnawialnych źródeł energii - ten skoncentrowany jest wyłącznie na kolektorach słonecznych.
W sierpniu zostanie uruchomiony drugi pilotażowy konkurs (działanie 5.2) na wykorzystanie energii słonecznej. Wcześniejsze konkursy dotyczyły wielu odnawialnych źródeł energii - ten skoncentrowany jest wyłącznie na kolektorach słonecznych.
Już 29 czerwca rusza kolejny konkurs o dotacje unijne dla podlaskich przedsiębiorców. Będzie można w nim zdobyć dotację na e-usługi i wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Przed nami dwa pilotażowe konkursy, w których można zdobyć dotacje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Pierwszy skierowany jest do przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać technologie informacyjne i komunikacyjne, natomiast w drugim można uzyskać dofinansowanie na wykorzystanie energii słonecznej.

  • Pierwszy konkurs (działanie 1.4.) rusza już 29 czerwca i potrwa do połowy września.
  • Będzie można w nim zdobyć dotację na e-usługi i wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w przedsiębiorstwach. To nowość. Do tej pory firmy mogły bowiem korzystać tylko z dotacji inwestycyjnych na zakup np. maszyn czy urządzeń.
     
  • Na dodatkowe punkty mogą liczyć projekty z branż: maszynowej i metalowej, drzewnej i meblarskiej, budowlanej, bieliźniarskiej, oprogramowania komputerowego  i technologii informatycznych, artykułów i sprzętu medycznego oraz szkutniczej, zwłaszcza jeżeli firmy należą do klastra.
  • Szkolenie dla przedsiębiorców, którzy chcą wziąć udział w tym konkursie, departament zarządzania RPOWP przeprowadzi w lipcu. Budżet konkursu to ponad 36 mln zł.

Natomiast w sierpniu zostanie uruchomiony drugi pilotażowy konkurs (działanie 5.2) na wykorzystanie energii słonecznej.
Wcześniejsze konkursy  dotyczyły wielu odnawialnych źródeł energii - ten skoncentrowany jest wyłącznie na kolektorach słonecznych. Można będzie zdobyć pieniądze na ich zakup i instalację. Premiowane będą przedsięwzięcia zlokalizowane na obszarach cennych przyrodniczo (Natura 2000) i w gminach słabo rozwiniętych. W konkursie mogą brać udział samorządy i ich jednostki, które dzięki wsparciu RPO będą mogły zainstalować kolektory nawet na domach prywatnych. Na dotacje przeznaczono około 30 mln zł.

Ogłoszenie tych konkursów będzie możliwe dzięki temu, że na wczorajszym posiedzeniu (21.06.2012) Komitet Monitorujący RPO przyjął kryteria konkursów – wspomnianych dwóch oraz konkursu na wsparcie przedsiębiorstw z branży turystycznej (ruszy w sierpniu) oraz na odnawialne źródła energii (w lipcu).  
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny