MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dotacja z RPOWP: Fundacja Dialog zajmie się osobami w trudnej sytuacji życiowej

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Fundacja Dialog otrzyma 1,9 mln zł dofinansowania z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na pomoc w integracji społecznej mieszkańców Białegostoku oraz powiatu białostockiego. W piątek (24.01) marszałek Artur Kosicki podpisał umowę z przedstawicielami beneficjenta.

Dzięki pozyskanym funduszom Fundacja Dialog zorganizuje m.in. zajęcia z zakresu integracji społecznej, obejmie uczestników projektu specjalistycznym wsparciem (m.in. psychologicznym). Umożliwi im również im podjęcie zatrudnienia oraz udział w stażach zawodowych (od 3 do 6 miesięcy) i kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe.

Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu reintegracji i aktywności społeczno-zawodowej 45 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z terenu Białegostoku i powiatu białostockiego (chodzi o gminy: Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny i Tykocin).
Projekt będzie realizowany przez trzy lata (do 2023 roku), a w jego ramach zaplanowano również zajęcia dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Jak przyznał marszałek województwa Artur Kosicki, Fundacja Dialog nie po raz pierwszy korzysta z Regionalnego Programu Operacyjnego i bardzo dobrze wykorzystuje jego fundusze na wspieranie osób i rodzin w trudnej sytuacji życiowej.
- To sprawdzony, rzetelny partner, którego działania przynoszą konkretne efekty. Dzisiaj przekazujemy blisko dwa miliony na kontynuację dotychczasowych działań Fundacji i mamy pewność, że te pieniądze zostaną dobrze wykorzystane - mówił Artur Kosicki.

Zwrócił również uwagę na działania skierowane na pracę z dziećmi i młodzieżą z rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem.
- Cieszą mnie te elementy projektu, które są skierowane do dzieci i młodzieży. Praca z dorosłymi, z rodzicami jest bardzo ważna, ale równie potrzebna jest pomoc dzieciom - dodał marszałek.

Przedsięwzięcie, które będzie realizowała Fundacja Dialog zakłada kontynuację dotychczasowych działań organizacji prowadzonych w Centrum Integracji Społecznej. Co roku kilkanaście osób jest tam przygotowywanych do powrotu na rynek pracy.
- Są to osoby często w bardzo trudnej sytuacji życiowej, dla których bezrobocie to tylko część problemów. Wielu z nich dotyczy także bezdomność, są też wśród naszych podopiecznych uchodźcy - mówił Marcin Kruhlej z Fundacji Dialog.

Organizacja przygotowuje szereg form wsparcia, m.in. warsztaty i staże zawodowe, pomoc psychologiczną, ale także działania o charakterze środowiskowym.
- Dzięki dotychczasowym projektom, większość podopiecznych Fundacji wróciła na rynek pracy i odnalazła się w życiu. Dzięki udziałowi w projekcie i zatrudnieniu socjalnemu, co najmniej kilkanaście osób zdołało wyjśc z bezdomności - podkreślił Marcin Kruhlej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dotacja z RPOWP: Fundacja Dialog zajmie się osobami w trudnej sytuacji życiowej - Kurier Poranny

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny