Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dotacja na sfinansowanie kapitału obrotowego dla podlaskich firm - czyli PPG II

Andrzej Matys
Andrzej Matys
UMWP Białystok
Konkurs rusza 22 czerwca, o godzinie 8. Decyduje kolejność zgłoszeń. W puli jest 35 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Dotację mogą otrzymać mikro- i małe przedsiębiorstwa z województwa podlaskiego, w tym samozatrudnieni, którzy prowadzili działalność gospodarczą na dzień 31 grudnia 2019 roku.

Sfinansować z niej będzie można kapitał obrotowy, czyli bieżącą działalność firmy (chodzi o wszelkie koszty działalności, jak np.: splata kredytu, opłata za media, wynagrodzenia, zakup towarów), której sytuacja pogorszyła się w związku z COVID-19. To jest warunek otrzymania pomocy.

Firma musi odnotować spadek obrotów (przychodów ze sprzedaży) o co najmniej 30 proc. w okresie wybranego jednego miesiąca w 2020 roku, począwszy od marca 2020 roku, w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku, czyli np. obroty w marcu 2020 roku w porównaniu do obrotów w marcu 2019 roku lub w lutym 2020 roku.
Spadek musi mieć związek z zakłóceniami gospodarki na skutek COVID-19.

  • Wsparcie udzielane będzie maksymalnie na trzy miesiące, konieczne będzie utrzymanie działalności przedsiębiorstwa w tym okresie.
  • Dotacja będzie wyliczana według stawek, w zależności od liczby pracowników, np. osoba samozatrudniona otrzyma 7 845,11 zł miesięcznie (na trzy miesiące 23 535,33 zł).
  • Przedsiębiorca zatrudniający 20 pracowników otrzyma 35 084,40 zł miesięcznie (na trzy miesiące 105 253,20 zł).

Konkurs jest już ogłoszony na stronie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, można się tam zapoznać z regulaminem, kryteriami, natomiast nabór wniosków ruszy 22 czerwca, o godzinie 8.

Wniosek trzeba będzie złożyć elektronicznie, poprzez generator wniosków aplikacyjnych, na stronie rpo.wrotapodlasia.pl. Potem przedsiębiorca ma trzy dni na przyniesienie wniosku w wersji papierowej (do kancelarii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przy ul. Poleskiej 89 w Białymstoku) lub przesłanie go pocztą.

Urząd marszałkowski zachęca podlaskich przedsiębiorców - zainteresowanych szczegółami konkursu - do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium, organizowanym przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Białymstoku, na temat tych dotacji.

Poniżej dwa linki dla zainteresowanych udziałem w konkursie o dotacje:
Link do webinarium

Link do naboru

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny