Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dom pod klucz w kilka miesięcy?

pio
Sezon budowlany w pełni. Niektórzy marzą zapewne o domu na lato, inni marzą o domu na lata. Najnowsze technologie budownictwa umożliwiają nie tylko zakupienie gruntu i wylanie fundamentów pod dom. Pozwalają nawet na wybudowanie domu pod klucz. niektóre firmy gwarantują nawet możliwość wybudowania domu pod klucz w czasie najwyżej sześciu tygodni. Mowa tu o systemie budownictwa szkieletowego.

Firma Kronopol Swiss Krono Group wraz z firmami współpracującymi wprowadziła w tym roku do sprzedaży System Kronopol. Jest to system budowy domów z materiałów drewnopochodnych. Technologia prawie w całości opiera się na materiałach produkowanych w największej w Europie fabryce płyt MDF i OSB w Żarach. Różnorodność produktów, ich elastyczne wymiary, które pozwalają na dowolne przycinanie i dopasowywanie oraz szeroka gama zastosowań umożliwiają wybudowanie domu spełniającego wszystkie normy w krótkim czasie. Dodatkowymi atutami przemawiającymi za wyborem systemu Kronopol jest jego energooszczędność. Wskaźniki jakie są uzyskiwane w gotowym budynku spełniają wszystkie normy.

Przepis na dom

Materiały oferowane przez Kronopol (płyty OSB i MDF oraz belki dwuteowe) pozwalają niemal kompleksowo na wybudowanie i wykończenie domu. Reszta jest dostarczana przez firmy współpracujące w ramach systemu. Znacznie ułatwia to prace inwestorom. Kronopol oferuje materiały które można wykorzystać od pierwszych prac przy budowie obiektu, czyli począwszy od szalowania ścian fundamentowych, gdzie wykorzystuje się płytę FF Special.
Do wykonania konstrukcji stropów i ścian Kronopol poleca belkę dwuteową oraz usztywnienie ich płytą OSB. Płyty MDF Kronotec ocieplą konstrukcję i odprowadzą nadmiar pary wodnej, a cała gama produktów wykończeniowych takich jak panele podłogowe, ścienne, parapety czy płyty meblowe, posłużą do wykończenia wnętrza budynku.

To jednak nie wszystko

Inwestor nie jest pozostawiony sam sobie z systemem. Jednym z czynników, które powodują nieufność do budowania w nowej technologii jest brak odpowiedniej wiedzy. Inwestorzy prywatni, bojąc się eksperymentować często podejmują decyzje o budowie w tradycyjny sposób. W przypadku Systemu Kronopol inwestor nie jest zostawiony sam sobie. System Kronopol obejmuje także szczegółowe informacje techniczne i technologiczne, które pozwalają zaprojektować wysokiej jakości dom z użyciem materiałów budowlanych i wykończeniowych produkowanych przez firmę Kronopol i firmy towarzyszące.
Oferowane przez firmę materiały, czyli płyty OSB, MDF oraz belki dwuteowe dzięki temu, że są produkowane nie na tradycyjnych prasach, ale na nowoczesnej linii technologicznej, oferowane są w dużej rozpiętości wymiarów. Stwarza to kolejne udogodnienie, domy mogą być budowane zgodnie z najnowszymi tendencjami budownictwa, czyli w oparciu o duże przestrzenie, a materiały można dowolnie przycinać już na placu budowy. Oto przykładowe zastosowanie produktów w Systemie Kronopol:

Płyta MDF

Płyty Kronotec MDF mogą mieć zastosowanie:
l jako płyty ścienne - służą do zewnętrznych pokryć szkieletu ścian,
l jako płyty dachowe - eliminują konieczność stosowania folii dachowych, mostków cieplnych, a połączenie Liqui-Safe między warstwami, odprowadza wodę,
l jako płyty podłogowe - tworzą warstwę izolacyjną o podwyższonej wytrzymałości: klinowe połączenie zapobiega rozchodzeniu się płyt; mogą być podstawą niwelującą niedoskonałości podłoża pod panele i parkiet; mają zastosowanie do budowy tzw. podłoży pływających, a przede wszystkim eliminują mokre prace budowlane wewnątrz budynku związane z wylewaniem jastrychów i związanych z tym przestojów technologicznych.

Płyta OSB

jest podstawowym materiałem drewnopochodnym mającym zastosowanie przede wszystkim wewnątrz budynków. Można jej używać jako podkładu pod podłogę drewnianą, z paneli podłogowych, płytek ceramicznych i gresu, a także w pracach renowacyjnych. Ponadto można ją stosować do docieplania i tynkowania ścian.

Belki dwuteowe

Charakteryzuje je bardzo duża wytrzymałość. Jest ona uzyskana dzięki zastosowanej technologii produkcji. Belka składa się z pasów z drewna klejonego i środka płyty OSB3. Obydwa materiały otrzymuje się przez prasowanie na prasach, przy użyciu wodoodpornych klejów. Dzięki temu materiały składowe jak i sama gotowa belka mają najwyższy wskaźnik sztywności i gwarantują stabilność wymiarów.
Istotna cechą belki dwuteowej I Bean jest zupełne wyeliminowanie skrzypienia i skręcania się belek drewnianych. Belki te także znacznie lepiej od tradycyjnych stropów izolują ciepło, wpływając korzystnie na ekologiczność i ekonomiczność budynku.
W budownictwie belka ma zastosowanie w konstrukcji dachów, stropów i ścian. Montaż belki jest mniej czasochłonny niż w przypadku belek drewnianych ze względu na ciężar własny belki - jest ona lżejsza. Elastyczność wymiarów belki wpływa na większe możliwości projektowe. Belka ma także istotne zalety praktyczne:
l jest lżejsza niż tej samej długości belka drewniana,
l łatwiej ją przyciąć do odpowiedniego wymiaru na placu budowy,
l wszelkie instalacje mogą być prowadzone przez otwory wywiercone w średniku,
l jej sztywność zabezpiecza przed pękaniem elementów wykończeniowych np. płytek ceramicznych.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny