Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dofinansowanie zakupu auta a czas dostawy, komputer dla Homera, kiedy pieniądze z "Uczeń na Wsi"

fot. Archiwum
Na Państwa pytania odpowiada Adam Wiński, dyrektor Podlaskiego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku.
Na Państwa pytania odpowiada Adam Wiński, dyrektor Podlaskiego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku. fot. Archiwum
Jerzy: Otrzymałem z PFRON dofinansowanie na zakup samochodu osobowego. Po wizycie w salonie otrzymałem informację od dealera, że interesujący mnie model samochodu będzie prawdopodobnie dostarczony dopiero na przełomie roku. Czy jeśli samochód dotrze w styczniu, to umowa z PRFON będzie ważna?

- Zgodnie z podpisaną umową o dofinansowanie samochodu osobowego, zakup pojazdu powienien nastąpić do dnia 15 grudnia bieżącego roku. Istnieje ewentualna możliwość aneksowania umowy i wydłużenia jej realizacji do końca 2008 roku.

Dalsze wydłużenie terminu realizacji umowy na rok 2009 przekracza kompetencje naszego oddziału i jest to uzależnione od wyrażenia zgody przez Zarząd PFRON w Warszawie, co może nastąpić tylko wwyjątkowych okolicznościach.
Zakup samochodu może być dokonany na terenie naszego kraju. Ma pan też pełną dowolność w wyborze marki samochodu.

Angelika: Podpisałam z państwem umowę na zakup sprzętu komputerowego w ramach programu "Komputer dla Homera". Jestem osobą niewidomą i trudno mi samodzielnie poruszać się po Białymstoku. Proszę o wskazanie najbliższego sklepu komputerowego, w którym kupiłabym potrzebny mi sprzęt.

- Niestety, nie mogę pani sugerować konkretnego sklepu. Naruszyłoby to zasady uczciwej konkurencji. Zgodnie z zasadami programu "Komputer dla Homera" beneficjent ma prawo swobodnego wyboru sprzedawcy sprzętu komputerowego (podobna zasada dotyczy wózków i innych przedmiotów objętych dofinansowaniem).
Proszę o zwrócenie się o pomoc do rodziny, sąsiadów lub organizacji pozarządowych pomagających osobom niepełnosprawnym.

Pragnę przypomnieć, że na terenie Białegostoku jest bardzo dużo sklepów sprzedających sprzęt komputerowy.

Janina: Jestem matką niepełnosprawnego ucznia. Mieszkam w miejscowości należącej do gminy Choroszcz. Złożyłam wniosek w ramach programu "Uczeń na wsi". Kiedy realnie mogę otrzymać pieniądze na kształcenia syna?

- Niezwłocznie po otrzymaniu przez podlaski oddział PFRON pieniędzy na realizację tego programu, podpiszemy z gminą Choroszcz stosowną umowę o współpracy.
Pieniądze otrzyma pani właśnie z gminy, a powinno to nastąpić jeszcze w grudniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny