Dobre słowo od WORD-u: jak pokonać rondo Reagana

Materiał informacyjny Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku

Rondo Ronalda Reagana to ostatnie z ruchliwych i trudnych skrzyżowań Białegostoku, które w ramach letniej akcji z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białymstoku pomagamy oswoić mieszkańcom stolicy Podlaskiego.
Film instruktażowy z poradami eksperta na temat przejazdu przez to skrzyżowanie można już obejrzeć w mediach społecznościowych WORD-u, a także pod tym artykułem.

Jeszcze kilka lat temu w to miejsce docierali niemal wszyscy przyjeżdżający do Białegostoku od strony Warszawy, tędy też jeździło wielu mieszkańców miasta. Wraz z rozwojem stolicy województwa, część ruchu przejęły inne arterie, ale dalej to skomplikowane skrzyżowanie ma swoje tajemnice i trudne punkty. Dlatego specjaliści WORD-u służą pomocą!

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, poza prowadzeniem egzaminów na prawo jazdy, podejmują też działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Białostocki WORD jest w tym zakresie wyjątkowo aktywny. Realizuje szereg zadań, których celem jest podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego w kwestii prawidłowego zachowania na drodze. Jednym z takich działań jest autorski cykl filmów edukacyjnych „Białostockie skrzyżowania bez tajemnic”. W tych krótkich materiałach omawiane są zasady poruszania się po trudnych krzyżówkach drogowych w stolicy Podlaskiego. Filmy te miały swoje premiery w każdy czwartek lipca na stronach naszego portalu i w mediach społecznościowych ośrodka.
Do tej pory WORD BIAŁYSTOK opublikował na swoim kanale YT już 5 takich materiałów, a dziś pojawił się tam kolejny oswajający rondo Ronalda Reagana.
Oczywiście białostocki WORD prowadzi też wiele innych działań promujących bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jednym z nich jest Weekend Bezpiecznej Jazdy, którego ostatnia edycja odbyła się przed wakacjami, ale z racji olbrzymiego zainteresowania WORD już teraz planuje kolejną (4-5 września). Warto więc śledzić media społecznościowe ośrodka, na których wkrótce pojawi się więcej informacji o tym szkoleniu!

Zachęcamy do udziału!

Wideo

Dodaj ogłoszenie