Dinamo Brześć - Jagiellonia Białystok 1:2. Jesus Imaz dał wygraną w sparingu z Białorusinami

td
Jagiellonia Białystok pokonała w sparingu lidera białoruskiej ekstraklasy - Dinamo Brześć 2:1. Żółto-czerwoni odwrócili losy meczu w końcówce, za sprawą dwóch goli Jesusa Imaza.

Hiszpan nadal w formie. Snajper Jagi w tym sezonie przewodzi klasyfikacji strzelców ekstraklasy i w sparingu z Białorusinami potwierdził świetną dyspozycję.

Spotkanie rozgrywane w Brześciu w pierwszej połowie było wyrównane. Białostoczanie mieli swoje okazje bramkowe, a najlepszych nie wykorzystał dwukrotnie Ognjen Mudrinski, a piłka po strzale Juana Camary zatrzymała się na poprzeczce.

Polska młodzieżówka pokonała Łotwę 1:0. Gol Patryka Klimali [ZDJĘCIA]

Białorusini aż tak klarownych sytuacji nie stworzyli, jednak sporo utrzymywali się przy piłce i mogło się wydawać, że posiadają optyczną przewagę. Do siatki żaden z zespołów w pierwszej połowie nie trafił i do szatni zawodnicy schodzili przy wyniku bezbramkowym.

Pięć minut po zmianie stron gospodarze otworzyli wynik spotkania. Dośrodkowania nie przeciął żaden z obrońców i Oleksij Chobłenko uprzedził Krsevana Santiniego, dając miejscowym prowadzenie.

PKO Ekstraklasa. Hat-trick Imaza i pewne zwycięstwo Jagiellonii

Jagiellończycy mogli odpowiedzieć za sprawą Martina Pospisila oraz ponownie Mudrinskiego, lecz najpierw dobrze interweniował bramkarz Dinama, a strzał Serba był niecelny.

Gospodarze mogli też podwyższyć rezultat, bo po strzale jednego z graczy Dinama piłka trafiła w słupek, a raz dobrze interweniował Santini.

W końcówce błysnął kunsztem Imaz, który fantastycznym strzałem z powietrza doprowadził do remisu, a kilka chwil później Hiszpan celnym strzałem w długi róg dodał kolejną bramkę, dającą zwycięstwo.

Dynamo Brześć (Białoruś) - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 - Chobłenko (50), 1:1 - Imaz (87), 1:2 - Imaz (90).

Dynamo: Naumowicz – Wieretiło (85. Połchowskij), Naiok, Gaby Kiki Jr., Witus – Gardiejczuk (57. Bogomolskij), Wasiljew (85. Kim Geon), Bykow, Sawickij (73. Łaptiew) – Chobłenko (63. Juziepczuk), Wasiliuk (45. Milewskij).

Jagiellonia: Sandomierski (46. Santini) – Kadlec (46. Wójcicki), Runje (46. Arsenić), Błyszko (77. Czerech), Guilherme (71. Kadlec) – Prikryl (46. Mystkowski), Nawrocki (46. Pospisil), Romanczuk (62. Horin), Poletanović (46. Imaz), Camara, Mudrinski (62. Wasilewski).