Derby dla Żółto-Czerwonych. Nie pomógł gol z połowy boiska

Jagiellończycy wciąż mają szansę na utrzymanie się w CLJ U-17
Jagiellończycy wciąż mają szansę na utrzymanie się w CLJ U-17 akademia.jagiellonia.pl
Emocjonujący przebieg miały derby Białegostoku w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Jagiellonia pokonała MOSP 2:1.

Białostockie drużyny zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli. MOSP już został zdegradowany, a Żółto-Czerwoni toczą dramatyczną walkę o pozostanie w elicie. Zwycięstwo sprawiło, że sytuacja Jagiellonii poprawiła się, chociaż wciąż jest trudna.

Ekipa z ul. Świętokrzyskiej poważnie potraktowała derbowy mecz i ambicji graczom MOSP nie brakowało. W 17. minucie Kamil Gryko popisał się fantastycznym strzałem prawie z połowy boiska i piłka zatrzepotała w siatce jagiellończyków.

– Prowadząc mogliśmy podwyższyć wynik na 2:0 i wtedy przeciwnik raczej już by się nie podniósł. A tak druga połowa należała już do Jagiellonii – mówi trener gości Piotr Szydłowski.

Mieć przewagę to jedno, a udokumentować ją golami, to drugie. Na swoje szczęście Żółto-Czerwoni mieli w składzie Jakuba Orpika, który dwoma trafieniami odwrócił losy spotkania i podtrzymał nadzieję na uniknięcie degradacji.

Jagiellonii pozostały jeszcze wyjazd do ŁKS Łódź i mecz u siebie z Polonią Warszawa. Dwa zwycięstwo pozwolą utrzymać się w CLJ U-17.

Jagiellonia Białystok - MOSP Białystok 2:1 (0:1).

Bramki: 0:1 - Gryko (17), 1:1 - Orpik (55), 2:1 - Orpik (67).

1. Legia 11 26 28:6
2. Escola Varsovia 11 23 23:10
3. AKS SMS Łódź 11 18 27:11
4. Polonia 12 16 14:12
5. ŁKS Łódź 12 16 11:25
6. Olimpia 11 13 9:8