Dekory inspirowane jesienią. Znajdziesz je w salonie Wiór w Białymstoku

Materiał informacyjny Pfleiderer - Dekory inspirowane jesienią
Stonowane beże i brązy, karmelowe odcienie skóry lub kamienia, a także rdzawa terakota to kolory jesieni, które firma Pfleiderer zamknęła w modnych dekorach w nastroju Country w kolekcji Mood Stories. Wszystkie dekory z kolekcji znajdziesz w salonie Wiór w Białymstoku, gdzie z łatwością dopasujesz je do projektu swojego wnętrza.

Jesień obfituje w ciepłe, wyraziste barwy. To doskonała baza do stworzenia przytulnej i niezwykle klimatycznej aranżacji wnętrza. Brązy, żółcienie, czy czerwienie w rudych tonacjach sprawią, że dom stanie się oazą spokoju, miejscem sprzyjającym wyciszeniu i kontemplacji. Kwintesencję jesiennych barw stanowią dekory z nastroju Country z kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer. To znakomity wybór, gdy w grę wchodzi urządzenie domu za miastem – domu weekendowego, który ma być miejscem ucieczki od zgiełku, przestrzenią, w której będziemy ładować swoje wewnętrzne baterie. Współczesny dom na wsi, urządzony w stylu Country charakteryzuje się przytulnością i prostotą. Dominują w nim przede wszystkim naturalne materiały oraz takie które wiernie odwzorowują naturę – drewno, im bardziej surowe, sękate, tym lepiej. W dodatkach pojawiają się len, wełna, ratan czy wiklina, a beże i brązy, przełamane bielą stanowią kolorystyczną bazę. – mówi Maja Mika-Tymoszuk, projektantka z pracowni TuMiHome. To wnętrze spokojne i ciepłe, ale co najważniejsze, przefiltrowane przez współczesną świadomość trendów i dobry smak. W nastroju Country w kolekcji Mood Storires firmy Pfleiderer znajdziemy wiele ciekawych, gotowych kompozycji dekorów ułożonych w sety, które można dowolnie rozwijać i uzupełniać lub potraktować jako gotową bazę. Pozwolą one stworzyć intrygujące wnętrze pełne ciepła – przytulne i kameralne oraz wpisujące się w trend domu za miastem.

Na kolekcję Mood Stories składa się 10 nastrojów stylistycznych, a w każdym z nich czekają gotowe kompozycje dekorów ułożone w Sety, które można dowolnie rozwijać i uzupełniać lub potraktować jako gotową bazę. Proponowany przez Pfleiderer Mood Guide, to praktyczna mapa, która podpowiada, jakie rodzaje dekorów dobrze się ze sobą komponują, i zestawione razem, jaki pozwolą stworzyć we wnętrzu nastrój. Odwołują się one zarówno do aktualnych trendów i pewnych ponadczasowych stylów w projektowaniu, jak i do tego, co jest nam znajome, bliskie, co budzi w nas określone emocje i skojarzenia. Wszystkie dekory z kolekcji Mood Stories, w tym również z nastroju Country, dostępne są w salonie Wiór w Białymstoku, który jest punktem Partnerskim, od lat związanym z firmą Pfleiderer.

Aranżacyjna wszechstronność

W nastroju Country tradycyjne elementy łączą się z inspiracjami nowoczesnymi, a szlachetne i nastrojowe dekory efektownie komponują się z sielskimi akcentami. To kwintesencja współczesnego domu na wsi, który otaczają naturalne materiały – nie tylko w postaci samej przyrody, ale również tego co wewnątrz domu – znajdziemy tu wzory drewna i kamienia o bogatych strukturach, podkreślone rdzawym metalem i mosiądzem. W kolorystyce widać także nawiązania do takich materiałów, jak terakota, klinkier czy skóra. Doskonałym odwzorowaniem tych różnorodnych połączeń jest projekt kuchni oraz mebli do salonu dziennego, które powstały w ramach współpracy firmy Pfleiderer z Punktem Partnerskim Wiór oraz Pracowni Projektowej TuMiHome. Chciałam pokazać, że materiały, z których jest kuchnia, możemy ze świetnym efektem przełożyć też do salonu. Świadczy to o ich aranżacyjnej wszechstronności, która otwiera pole do kreatywnych rozwiązań – mówi Maja Mika-Tymoszuk. W obu projektach – mebli kuchennych i dziennych, zastosowano dwa dekory – Flamed Wood (R20351), czyli opalony, szczotkowany dąb o lekko szorstkiej, supermatowej powierzchni. Czarne drewno to obecnie jeden z najmodniejszych motywów dekoracyjnych w aranżacji wnętrz. Jego kompanem jest dekor Ceramic Rust (F76026), dostępny na blatach Duropal Compact, charakteryzujących się dyskretną grubością (jedynie 12 mm). To doskonała propozycja do nowoczesnej i eleganckiej kuchni, jako alternatywa dla kamienia naturalnego czy konglomeratu.

Piękne dekory, wysoka jakość produktu

Dekory z kolekcji Mood Stories pozwalają stworzyć modne, ponadczasowe wnętrze i zbudować w nim wymarzony nastrój. Niezwykle ważnym elementem kolekcji jest również płyta drewnopochodna, będąca trwałą i funkcjonalną bazą. Dzięki możliwości precyzyjnego cięcia, możemy stosować ją w nawet najbardziej kreatywnych projektach, a wysoka jakość płyty znacząco podnosi estetykę mebli oraz ich funkcjonalność. Płyta drewnopochodna Pfleiderer, jak również cała kolekcja Mood Stories są również ważnym elementem na drodze do ekologicznego stylu życia. Płyta wykonana jest w przeważającej mierze z recyklingu oraz surowców drzewnych pozyskanych z certyfikowanych obszarów leśnych, dzięki czemu pozwala troszczyć się o zasoby naturalne, nie ujmując piękna naszym wnętrzom.To wyjątkowa kolekcja wzornicza, pozwalająca uchwycić we wnętrzach idealny nastrój oraz tworzyć piękne i trwałe meble na lata.

Więcej interesujących informacji na www.pfleiderer.pl oraz na stronie Partnera www.wior.pl

Dodaj ogłoszenie