Dbaj o zdrowie – zdrowie jest najważniejsze!

Materiał informacyjny - Lekarska Specjalistyczna Spółdzielnia Pracy ESKULAP

Tyle razy słyszeliśmy ten slogan. W zasadzie każdy z nas się z tym zgadza, nie ma co do tego wątpliwości. Jednak w praktyce zawsze mamy wymówkę, dlaczego nasze zdrowie jest na kolejnym miejscu za obowiązkami, pracą a nawet zwykłym strachem. Każdy z nas kiedyś słyszał, że to lekarze „wynaleźli” chorobę. Wcześniej nic pacjentowi nie dolegało. Jaki był więc powód wizyty u lekarza? Czy na pewno nic nie dolegało? Czy wizyta nie odbyła się zbyt późno? Co można było zrobić, aby uniknąć choroby lub nie dopuścić do jej rozwoju? Odpowiedź jest prosta: dbać o zdrowie! Ale, jeśli nie unikniemy zachorowania, jak najszybciej skorzystać z usług specjalisty i podjąć skuteczne leczenie.

Profilaktyka przede wszystkim!

Nic nie wpływa na zdrowie lepiej, niż zapobieganie chorobom, unikanie ryzyka zachorowania. To co już dziś możemy zrobić to: odpowiednia aktywność fizyczna, zdrowa dieta, unikanie stresu.

Czasami to jednak nie wystarczy. Wiedząc, że możemy być narażeni na jakiś czynnik ryzyka, możemy ograniczyć jego wpływ poprzez szczepienia ochronne. Lekarza medycyny podróży powinny odwiedzić osoby, które planują wyjazd na wakacje w tropikach. Nasi specjaliści doradzą, jakie szczepienia powinniśmy otrzymać przed wyjazdem i jakie leki wziąć na urlop, aby zabezpieczyć się przed chorobami tropikalnymi. Zdecydowanie nie warto ryzykować zachorowania w innym kraju lub przywieźć niemiłą pamiątkę z wakacji w postaci choroby tropikalnej. Wszystkie szczepienia wykonujemy na miejscu, wydajemy również Międzynarodową Książeczkę Szczepień.

Warto również co jakiś czas skontrolować swój stan zdrowia. Badania krwi i moczu, wizyta u stomatologa, kontrolna wizyta u ginekologa, badanie mammograficzne - to obowiązkowe badania, które należy systematycznie wykonywać przynajmniej raz w roku, a w wypadku mammografii co 2 lata. LSSP Eskulap świadczy badania mammograficzne w ramach NFZ dla kobiet w wieku 45-74 lata. Żeby się zarejestrować wystarczy zadzwonić pod nr 85 733 77 33 i umówić wizytę lub przyjść do naszej pracowni na ul. Nowy Świat 11C.

Pracując przy komputerze raz w roku powinniśmy odwiedzić okulistę, by sprawdzić w jakiej kondycji są nasze oczy. Narządowi wzroku szkodzi zarówno przemęczenie, zła jakość powietrza, jak też sztuczne światło, którego trudno uniknąć zwłaszcza w czasach wszechobecnych ekranów. Właśnie dlatego tak istotna jest należyta troska o wzrok. Prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku wpływa nie tylko na jakość naszego życia, ale również na naszą zdolność wykonywania codziennych zadań. Regularne badanie wzroku pomaga w wykrywaniu i monitorowaniu problemów ze wzrokiem, takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Ponadto jest to pierwszy krok w wykrywaniu poważniejszych schorzeń takich jak jaskra czy uszkodzenie siatkówki. W naszej przychodni wszystkie badania, łącznie z tomografią oka, wykonujemy na miejscu.

Działaniem profilaktycznym jest również rehabilitacja. Specjalistyczne zabiegi skutecznie zmniejszają wpływ choroby na zdrowie, spowalniają jej przebieg i zapobiegają nawrotom. Rehabilitacja to nie tylko zabiegi fizjoterapeutyczne z jakimi najczęściej mamy do czynienia. To także rehabilitacja kardiologiczna, pulmonologiczna czy psychiatryczna. Bardzo często świadomie rezygnujemy z takiej rehabilitacji uznając, że takie zabiegi nie mają głębszego sensu, bo nie widać spektakularnego efektu. Jednak są one niezbędne do całkowitego pokonania choroby i odzyskania sprawności.

LSSP Eskulap jest najdłużej działającą prywatną placówką medyczną w Białymstoku.. Przychodnia posiada szeroką gamę usług:

  • badania USG

  • badania mammograficzne

  • diagnostykę laboratoryjną

  • badania Holter i próby wysiłkowe

  • badania audiometryczne

  • medycynę pracy

  • EEG

Porady specjalistów: okulistów, chirurgów, dermatologów, laryngologów, kardiologów, ginekologów, onkologów, alergologów, endokrynologów, gastrologów, pulmonologów, urologów, neurologów, ortopedów, psychiatrów, psychologów, stomatologów itp. Współpracujemy z lekarzami POZ w zakresie opieki koordynowanej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny