Danwood z Bielska Podlaskiego zbudował i sprzedał rekordową liczbę domów w 2018 roku

peż
Danwood S.A. z Bielska Podlaskiego, jeden z najbardziej liczących się na rynku europejskim producentów prefabrykowanych domów w standardzie „pod klucz” zbudował w 2018 rekordową liczbę 1356 domów. To o 150 więcej niż w roku ubiegłym. Miniony rok był także rekordowy dla spółki pod względem poziomu sprzedaży – nowych nabywców znalazło 2000 domów.

- Regularnie zwiększamy skalę działalności i umacniamy naszą pozycję na rynku niemieckim, na którym jesteśmy liderem pod względem liczby sprzedanych domów prefabrykowanych wykończonych „pod klucz”. Jednocześnie powiększamy swój udział w rynkach austriackim, szwajcarskim oraz brytyjskim - wyjaśnia Jarosław Jurak, prezes Danwood Holding S.A. - Dzięki inwestycjom w nową halę produkcyjną i ciągłemu procesowi pozyskiwania nowych pracowników zwiększyliśmy w ubiegłym roku nasze moce produkcyjne do 1500 domów rocznie.

- Wysoka jakość naszych domów w połączeniu z atrakcyjną ceną przekłada się na wzrost popularności naszych domów na rynkach, na których jesteśmy obecni - dodaje prezes Jurak. - Znajduje to bezpośrednie odzwierciedlenie w liczbie nowych zamówień na kolejny rok. Kontraktacja na poziomie przekraczającym 2000 domów pozwala nam z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość; planować kolejne inwestycje i wzrost zatrudnienia.

Na liście Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw za rok 2017 bielski Danwood był na bardzo wysokim 6. miejscu z przychodami ze sprzedaży w wysokości ok. 837 mln zł (rok wcześniej ok. 665 mln zł).

W 2018 r. spółka zbudowała 1356 domów – to o 150 domów więcej niż w 2017 r. Taki wynik oznacza, że w ciągu tygodnia zakład produkcyjny Danwood S.A. w Bielsku Podlaskim opuszcza 30 gotowych domów.

Firma jest obecnie liderem na wymagającym rynku niemieckim pod względem liczby sprzedanych domów prefabrykowanych wykończonych „pod klucz”, z udziałem na poziomie 15 procent oraz trzecim co do wielkości graczem na tym rynku w segmencie domów prefabrykowanych ogółem.

Czytaj też: Danwood S.A. zainwestował blisko 15 mln zł w nowe biuro i centrum szkoleniowe w Białymstoku

- Działamy w najbardziej perspektywicznym segmencie rynku: domów prefabrykowanych „pod klucz”. Znaczenie takiej formy indywidualnego budownictwa mieszkaniowego rośnie, gdyż oznacza zdecydowanie wyższą przewidywalność jakości domu, kosztów budowy i czasu jej realizacji – ocenia Jarosław Jurak.

Dzięki inwestycjom w innowacyjne rozwiązania produkcyjne oraz wybudowaniu nowej hali fabrycznej, Danwood znacznie podniósł swoje możliwości produkcyjne. Wzrost zatrudnienia w wyspecjalizowanych brygadach budowlanych przełożył się natomiast na liczbę budowanych domów rocznie. Spółka obecnie zatrudnia ponad 1900 pracowników w swojej siedzibie na Podlasiu oraz w przedstawicielstwach w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Austrii.

Czytaj też: Danwood zadbał o dzieci swoich pracowników. Otworzył żłobek Danwood Kids

Danwood zadbał o dzieci swoich pracowników. Otworzył żłobek ...

- Od kilku lat intensywnie inwestujemy w rozwój pracowników oraz prowadzimy szereg działań zapewniających nam stały dopływ odpowiednio wykwalifikowanych kadr; na każdym poziomie wykształcenia i specjalizacji - informuje Jolanta Kępa, dyrektor ds. personalnych w Danwood S.A. - Dzięki naszemu wsparciu finansowemu i merytorycznemu reaktywowano klasy budowlane w technikum i szkole zawodowej w Bielsku Podlaskim i Hajnówce.

Od trzech lat we współpracy z Politechniką Białostocką współtworzymy kierunek studiów dla inżynierów budownictwa: Podyplomowe Studia Menedżerskie, które co roku kończy ponad 30 inżynierów. Absolwenci tego kierunku mają zagwarantowaną pracę w spółce i 95 procent uczestników studiów korzysta z tej możliwości - dodaje dyrektor Kępa.

Danwood S.A.
jest jednym z najbardziej liczących się na rynku europejskim dostawców prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz”, sprzedawanych pod własną marką Danwood. Firma jest liderem na wymagającym rynku niemieckim pod względem liczby sprzedanych domów prefabrykowanych wykończonych „pod klucz. Poza rynkiem niemieckim grupa jest także obecna w Austrii i Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce, gdzie jest jednym z największych producentów domów prefabrykowanych. Oferta Danwood S.A. zawiera paletę ponad 130 projektów jedno- i dwurodzinnych domów, o powierzchni od 80 do ponad 300 m kw., zróżnicowanych pod względem funkcjonalnym i estetycznym, dostosowanych do lokalnych oczekiwań.

Złota Setka Przedsiębiorstw 2014. Największy wzrost zatrudnienia w woj. podlaskim. Danwood z Bielska Podlaskiego

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość
W dniu 21.01.2019 o 15:43, Gość napisał:

jego dni są policzone

Oj, uważaj, bo policja do Ciebie przyjdzie.

Oni podobno teraz są bardzo wyczuleni na mowę nienawiści ;)

G
Gość

jego dni są policzone

G
Gość

jego dni są policzone

Dodaj ogłoszenie