Damian Kądzior i Kamil Grosicki strzelcami goli dla Polski w meczu z Izraelem

ma
Kamil Grosicki i Damian Kądzior w meczu kadry z Izraelem
Kamil Grosicki i Damian Kądzior w meczu kadry z Izraelem Bartek Syta
Polska w czwartym meczu eliminacyjnym do Euro 2020 wygrała w Warszawie 4:0 z Izraelem. Dwa gole zdobyli piłkarze przed laty związani z Jagiellonią Białystok - Kamil Grosicki i Damian Kądzior.

Grosicki nie zaczął najlepiej spotkania, ale z upływem minut prezentował się coraz lepiej. To po jego akcji obrońca gości zablokował piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Robert Lewandowski. Zaraz potem skrzydłowy, który w Jagiellonii grał od wiosny 2009 roku do końca 2010 roku, wykorzystał ładne podanie Piotra Zielińskiego i strzałem z pierwszej piłki zdobył trzeciego gola dla Polski.

Natomiast w 77. minucie Grosicki został zmieniony przez Damiana Kądziora, wychowanka MOSP Jagiellonia, a obecnie zawodnika Dinamo Zagrzeb. Siedem minut po wejściu na boisko Kądzior zdobył czwartą bramkę dla Polski i ustalił wynik meczu na 4:0.

Z Izraelem zagrał jeszcze były jagiellończyk Jacek Góralski, który pojawił się na boisku za Mateusza Klicha na ostatnie kilkanaście minut spotkania.

W sumie na mecze kadry z Macedonią i Izraelem było powołanych ośmiu byłych piłkarzy Jagiellonii. Oprócz Grosickiego, Kądziora i Góralskiego byli to Rafał Gikiewicz (bramkarz), Michał Pazdan, Przemysław Frankowski, Thiago Cionek i Damian Szymański.