Kurier Poranny

Aktualizacja:

Piłkarze Dębu (białe stroje) nie dali najmniejszych szans Rudni

Piłkarze Dębu (białe stroje) nie dali najmniejszych szans Rudni ©Fot. Anatol Chomicz

Dąb Dąbrowa Białostocka kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnił sobie awans do III ligi. Podopieczni Mirosława Tokajuka pokonali Rudnię Zabłudów 3:0. W innym istotnym spotkaniu Cresovia Siemiatycze zremisowała z ŁKS Łomża 1:1.

Straciliśmy dwa punkty, które mogą kosztować nas bardzo dużo. Szkoda, bo to miasto i klub zasługują na grę w wyższej lidze - mówi Sławomir Kopczewski, trener łomżan.

Biało-czerwoni niespodziewanie przegrywali do przerwy 0:1, po golu Kamila Zalewskiego. Wyrównał w drugiej połowie Mateusz Laskowski. Bliżsi zwycięstwa byli gospodarze, którzy ostatni kwadrans grali w przewadze, gdyż czerwoną kartką ukarany został Łukasz Adamski.

- Ten mecz zapowiadano jako szlagier sezonu i tak było - przyznaje Marcin Stypułkowski, trener Cresovii. - Jedna i druga strona atakowała i miała swoje sytuacje. Moim zdaniem, bardziej zasługiwaliśmy na zwycięstwo, które dałoby nam awans. Remis jeszcze niczego nie przesądza - dodaje.

Nie będzie zmiany wyniku

Radość z awansu mogli przeżywać kibice w Dąbrowie Białostockiej. Miejscowy Dąb po raz pierwszy w historii zagra w III lidze.

- Jestem przeszczęśliwy - przyznaje trener Tokajuk. - Trochę obawiałem się o wynik po pierwszej połowie, kiedy widać było po nas presję. Po przerwie napięcie zeszło, strzeliliśmy trzy gole i mogliśmy otwierać szampany - dodaje.

Szkoleniowiec z Dąbrowy może odetchnąć z ulgą tym bardziej, że do klubu wpłynęło oficjalne pismo z podlaskiego ZPN, w którym jest zapewnienie, że nie będzie weryfikacji wyniku kontrowersyjnego meczu z Cresovią (wygrał Dąb 1:0).

Tylko Hetman z tarczą

Spośród białostockich zespołów wygrał tylko Hetman. Podopieczni Mirosława Mojsiuszki pokonali na wyjeździe Puszczę Hajnówka 4:3. Piast wywiózł punkt z Sejn, Włókniarz przegrał w Tykocinie.

Wyniki 29. kolejki

Cresovia Siemiatycze - ŁKS Łomża 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - K. Zalewski (27), 1:1 - Laskowski (51).
    Dąb Dąbrowa Białostocka - Rudnia Zabłudów 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Orpik (54), 2:0 - Dzitkowski (66), 3:0 - Dzienisik (73).

Pomorzanka Sejny - Piast Białystok 3:3 (1:1). Bramki: 0:1 - Macianis (30), 1:1 - Grzanka (40), 2:1 - Zdzichowicz (52), 2:2 - Kuklewicz (70), 3:2 - Zdzichowicz (80), 3:3 - Januszkiewicz (90).

Sparta Augustów - Wissa Szczuczyn 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Orłowski (60-karny), 0:2 - E. Świderski (85).
    Puszcza Hajnówka - Hetman Białystok 3:4 (2:1). Bramki: 0:1 - Jaźwiński (20), 1:1 - Żabiński (30), 2:1 - Ilanga (40), 2:2 - Kujawski (52), 2:3 - Marczuk (60), 2:4 - Bochenek (75), 3:4 - Kowalski (90).

Hetman Tykocin - Włókniarz Białystok 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Plaga (15), 2:0 - Maliszewski (44), 3:0 - Łuba (90-samobójcza).

Kolejarz Czeremcha - KS Michałowo 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Janiak (15), 0:2 - Hawryluk (75).
    Znicz Suraż - Gryf Gródek 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Arciuch (15), 2:0 - Arciuch (75).

Program 30. kolejki

20 czerwca: Hetman B. - Pomorzanka, Piast - Dąb, Rudnia - Znicz, Gryf - Sparta, Wissa - Hetman T., Włókniarz - Kolejarz, Michałowo - Cresovia, Łomża - Puszcza.