Czwartoligowiec nie dał rady Śląskowi. Ruch Wysokie Mazowieckie przegrał 0:4

Ruch Wysokie Mazowieckie - Śląsk Wrocław 0:4
Ruch Wysokie Mazowieckie - Śląsk Wrocław 0:4 Wojciech Wojtkielewicz
W Wysokiem Mazowieckiem nie było sensacji. Czwartoligowy Ruch, mimo ogromnej ambicji, nie sprostał Śląskowi Wrocław przegrywając 0:4.

Od 34 minuty piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie musieli sobie radzić w „dziesiątkę”, gdyż po weryfikacji VAR Mikołajczyk ujrzał czerwoną kartkę za faul na Nahuelu. W osłabieniu z bezbramkowym remisem wytrzymali do 44 minuty.

Wtedy to Exposito wykorzystał swoja szansę pokonując Rafała Rakowieckiego. Czwartoligowiec z Wysokiego Mazowieckiego dzielnie odpierał ataki ekstraklasowca, który miał przewagę, ale nie mógł skruszyć muru obrony gospodarzy.
Ruch pierwszy raz zaatakował w 8 minucie, ale swojej kontry nie zakończył strzałem. W 17 minucie oddał już strzał, ale piłka minęła słupki bramki gości.

Szybko, na początku drugiej połowy podwyższył Bergier, a dwa gole dodali jeszcze Janasik i Exposito. Gospodarze z minuty na minutę słabli i nie dali rady odpowiedzieć chociaż honorowym trafieniem.

Na trybunach obecni byli m.in. prezes PZPN Cezary Kulesza.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Śląsk Wrocław 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Erik Expósito 45, 0:2 Sebastian Bergier 46, 0:3 Patryk Janasik 61, 0:4 Exposito 74.
Ruch: Rafał Rakowiecki - Damian Decewicz (81. Adrian Romanowski), Patryk Pasko, Piotr Faszczewski, Jakub Mikołajczyk - Kacper Skibko, Maciej Zieniewicz (46. Mateusz Kul), Michał Grochowski, Michał Steć (73. Mariusz Piszczatowski), Paweł Brokowski (73. Aleksander Drewnowski) - Kamil Jackiewicz (81. Dawid Hładuniuk).
Śląsk: Rafał Leszczyński - Martin Konczkowski, Konrad Poprawa (46. Łukasz Bejger), Diogo Verdasca, Víctor García - John Yeboah, Patrick Olsen (46. Sebastian Bergier), Javier Ajenjo Hyjek (54. Adrian Bukowski), Nahuel Leiva, Dennis Jastrzembski (46. Patryk Janasik) - Erik Expósito.
Żółta kartka: Grochowski (Ruch).
Czerwona kartka: Jakub Mikołajczyk (34., Ruch, za faul taktyczny).
Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).