Większość Polaków (64,5 proc.) na podarek walentynkowy planuje przeznaczyć mniej niż 200 złotych. Jedynie 7 proc. na upominek wyda ponad 300 złotych – wynika z badania przeprowadzonego przez Wyjątkowy Prezent. Na liście najdziwniejszych podarków znalazła się jadalna bielizna, gry planszowe, skarpety, mop obrotowy oraz… zestaw garnków.

Wśród najdziwniejszych prezentów walentynkowych, jakie mieli okazję dostać uczestnicy badania, znalazły się „upominkowe standardy”, jak m.in. bielizna, skarpety, sweter, kapcie, książka kucharska czy gry planszowe. Jednak nie brakowało również bardziej „kreatywnych” podarunków, a do takich ankietowani zaliczyli m.in. pierścionek zaręczynowy, poduszkę z miłosnym wyznaniem, rękawicę kuchenną ze zdjęciem, podkładkę pod kubek, jadalną bieliznę, mop obrotowy… czy zestaw garnków.

Przebadani Polacy najbardziej marzą o prezentach, dzięki którym będą mogli spędzić emocjonujące chwile razem ze swoim partnerem. – Walentynki to przede wszystkim czas spędzony z „drugą połówką” i wyniki przeprowadzonego przez nas badania to potwierdzają. Najpopularniejszymi wymarzonymi prezentami Polaków są kolejno: wspólny wyjazd (22 proc.), intymny wieczór w domu (21 proc.) oraz prezent w formie przeżycia, m.in. wspólny masaż czy Kolacja w Ciemności (18 proc.). Nawet na kolejnej pozycji znajduje się bilet do kina/teatru/na koncert (10 proc.). To pokazuje, że Święto Zakochanych ma swoją specyfikę i tego dnia zdecydowanie oczekujemy wspólnych emocji – mówi Michał Kaleta, Dyrektor ds. Rozwoju i Sprzedaży w firmie Wyjątkowy Prezent, oferującej upominki w formie przeżyć.

Badanie pokazało, że dobra materialne raczej nie znajdują się w sferze marzeń Polaków. Jednak jeżeli już należy jakieś wskazać to ankietowani raczej oczekują drobnych rzeczy. Najczęściej wskazywane były kwiaty i słodycze (8,5 proc.), biżuteria (7,5 proc.), perfumy i kosmetyki (6,5 proc.) oraz bielizna i ubrania (5,5 proc.).