Cross Trzeźwości. Biegacze promowali zdrowy styl życia

Martyna Tochwin [email protected] tel. 85 711 22 87
Na starcie Crossu Trzeźwości stanęło blisko stu biegaczy. Wśród nich byli zawodnicy z różnych zakątków województwa podlaskiego, a także województw ościennych. isokolka.eu
92 zawodników z Podlasia i sąsiednich województw spotkało się w niedzielę w Suchowoli. To był kolejny Cross Trzeźwości.

Podczas XVII edycji Crossu Trzeźwości przy pięknej, słonecznej pogodzie wystartowało niemal stu zawodników. Była to rekordowa liczba uczestników.

Pierwszy linię mety pokonał Adam Wakuluk z klubu LKS Sprinter Siemiatycze, który trasę 9,3 km pokonał w czasie 29,28 min. Drugi bieg ukończył ubiegłoroczny zwycięzca Paweł Grygo z czasem 29,47 min. Na trzecim stopniu podium wśród mężczyzn stanął Andrzej Leończuk z czasem 30 min.

Zwycięstwo w kategorii kobiet odniosła Anna Gosk wynikiem 40,01 min. Drugie miejsce przypadło Sylwii Cymek (czas 43,55). Trzecie miejsce zajęła Marta Sokołowska (44,53).

Organizatorzy uhonorowali też najlepszych biegaczy w kategoriach wiekowych. Zwycięzcami zostali: w kategorii 40-49 lat kobiet - Marta Sokołowska, mężczyzn - Karol Krzyżanowski. W kategorii 50-59 lat kobiet - Irina Hulanicka, mężczyzn - Waldemar Mirosław Kuligowski. Zaś w kategorii 60 lat i powyżej laury uznania zdobyli wśród kobiet - Wiera Stasiewicz, mężczyzn - Andrzej Radzymin.
Cross Trzeźwości to jednak nie tylko bieg główny dla dorosłych. To również biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży.

W klasyfikacji generalnej szkół zwycięstwo odnieśli Szkoła Podstawowa z Janowa oraz Gimnazjum z Janowa. W poszczególnych biegach zwyciężyli:

kat. do kl. IV - dziewczęta: Wioletta Choroszewicz (SP Suchowola), chłopcy: Dariusz Kul (SP Janów)
kat. kl. V-VI - dziewczęta: Martyna Samojłowicz (SP Janów), chłopcy: Daniel Danilewicz (SP Janów)
kat. gimnazjum - dziewczęta: Urszula Murza (SP Janów), chłopcy: Mateusz Białous (SP Janów).

Po biegach najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy brali udział w losowaniu nagród.

W tym roku po raz pierwszy Cross połączony został z "Piknikiem u Księdza Jerzego".

Zorganizowano mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, takich jak kiermasz słodkości, sprzęt zabawowy dla dzieci, konkursy z nagrodami, karaoke oraz dyskoteka.