Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 3:0. Katastrofa żółto-czerwonych.

Jagiellonia w Krakowie zagrała fatalnie.
Jagiellonia w Krakowie zagrała fatalnie. Archiwum
Jagiellonia Białystok przegrała w Krakowie z Cracovią 0:3 w meczu 29. kolejki ekstraklasy. Postawę Jagi można określić tylko jednym słowem: katastrofa.

Jagiellonia rozpoczęła potyczkę w takim samym zestawienu, jak ostatni ligowy mecz z Koroną Kielce.
Na początku błąd za błędem w obronie w Jagi popełnia Alexis Norambuena. Po jednej ze strat Chilijczyka we własnym polu karnym gola omal nie strzela Bartłomiej Dudzic.

W końcu jednak katastrofalna gra białostoczan daje Pasom prowadzenie. W 25. minucie z rzutu wlnego gola strzela Mateusz Klich. Do przerwy krakowianie stwarzają jeszcze kilka znakomitych sytuacji. Najbliżej szczęścia jest Saidi Ntibazonkiza, który trafiał piłką w poprzeczkę.

A Jagiellonia? Raz omal Tomasz Frankowski nie ubiega Wojciecha Kaczmarka i raz chybia Luka Pejovic. Najlepiej to, co wyczyniają w I połowie goście przedstawia bilans strzałów: 12:2 na korzyść Pasów.

Drugą połowę Jaga rozpoczyna żwawiej, od dwóch strzałów z dystansu Marcina Burkhardta. Ale pierwsza kontra Cracoivii daje jej gola na 2:0. Strzelcem jest Alexabdru Suvorov, który wygrywa pojedynek z Grzegorzem Sandomierskim.

W 87. minucie gości dobił rezerwowy Andraz Struna. Mogło być wyżej, ale Jagę przed klęską ocaliła znakomita postawa Grzegorza Sandomierskiego.

WYNIK
Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Klich (25), 2:0 Suvorov (52), 3:0 - Struna (87). Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).

Cracovia: Kaczmarek - Mierzejewski, Kosanovic, Radomski, Suart, Suvorov, Szeliga (76. Szeliga), Bartczak, Ntibazonkiza (84. Krzywicki), Klich, Dudzic (63. Visnakovs).
Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Arzumanjan, Pejovic, Kupisz, Hermes, Grzyb, Lato (46. Seratlic), Burkhardt (66. Makuszewski), Frankowski (85. Steć).