Cracovia - Jagiellonia. Pasy szykują się na Jagę

Trener Cracovii Michał Probierz przygotowywał się do sobotniego starcia z Jagiellonią na zgrupowaniu w Rybniku Andrzej Banaś
Zespoły z ekstraklasy w rozmaity sposób wykorzystują przerwę na reprezentacji. Najbliżsi rywale Jagi - piłkarze Cracovii Kraków byli na zgrupowaniu.

Pasy w minionym tygodniu przebywały w Rybniku, gdzie trenowały od wtorku do soboty dwa razy dziennie. Obóz zwieńczyła gra kontrolna z pierwszoligowym GKS Katowice, zakończona remisem 2:2.

Jak donosi tamtejszy „Dziennik Polski”, sparing pokazał, że trener Probierz wciąż ma ogrom pracy jeśli chodzi o formację obronną. Szkoleniowiec sprawdził w defensywie ośmiu zawodników, w tym dwóch juniorów. A jednak ekstraklasowcy pozwolili sobie strzelić dwa gole. W ofensywie natomiast niezawodny jest Krzysztof Piątek, autor obu bramek, które zdobył głową.

- Był to ciekawy sparing. Popracowaliśmy w Rybniku i możemy być zadowoleni z tego, co robiliśmy. W meczu z GKS nie ustrzegliśmy się błędów, ale myślę, że nie było najgorzej. Na pewno najlepiej oceni to trener - opowiada Sebastian Steblecki, który pojawił się na boisku po dwumiesięcznej kontuzji.

Zgrupowanie w Rybniku było niejako wymuszone, gdyż krakowski zespół nie ma obecnie gdzie trenować - na boisku treningowym trwają prace nad poprawieniem drenażu. W tygodniu poprzedzającym sobotnie starcie z Jagiellonią drużyna będzie miała zajęcia na głównej płycie.

Białostoczanie z kolei poprzedni tydzień poświęcili na mocniejsze treningi nad motoryką, ćwicząc dwa razy dziennie. W nadchodzących dniach piłkarze Jagi będą pracować nad taktyką. W dotychczasowych zajęciach brakowało kadrowiczów z Litwy - Arvydasa Novikovasa i Fedora Cernycha, którzy powinni dołączyć do zespołu już dziś, podobnie jak Karol Świderski, który przebywał na zgrupowaniu reprezentacji do lat 21. Popularny Świder zaliczył 25 minut w meczu eliminacji przeciwko Gruzji, wygranym przez biało-czerwonych 3:0, natomiast w niedzielę wystąpił od początku w sparingu z Lechem Poznań, przegranym 0:1. Jagiellończyk został zmieniony w 62. minucie.

Mecze kontrolne rozgrywało zresztą w ten weekend wiele zespołów z ekstraklasy. Najdalej udali się piłkarze Korony Kielce, którzy polecieli do Bremy, by zmierzyć się z miejscowym Werderem. Ekipa z Bundesligi, grając mocno rezerwowym składem, ograła kielczan 2:0.

W Oławie rywalizowały natomiast Śląsk Wrocław i Piast Gliwice (1:2), a w Gniewinie Arka Gdynia z Wisłą Płock (2:1). Przeciwników z niższej półki miały natomiast Wisła Kraków, która zmierzyła się ze Skawinką Skawina oraz Pogoń Szczecin, której rywalem był Osadnik Myślibórz. Obie ekipy z ekstraklasy zwyciężyły 10:0. Wysoką wygraną zanotowała też Legia Warszawa, która pokonała Mazura Karczew 6:1.