Cracovia - Jagiellonia 1:0. Białostoczanie nie wygrali na wyjeździe ani jednego meczu

Jagiellonia (ciemniejsze stroje) przegrała z Cracovią
Jagiellonia (ciemniejsze stroje) przegrała z Cracovią Wojciech Matusik
Jagiellonia Białystok przegrała na wjeździe z Cracovią 0:1 w meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy. To był ostatni w tym roku wyjazd Żółto-Czerwonych, którzy kończą rundę jesienną bez zwycięstwa w delegacji.

W porównaniu z przegranym bardzo wysoko 2:5 meczu z Legią Warszawa trener Jagi Maciej Stolarczyk dokonał aż pięciu zmian. W podstawowym składzie wybiegli: Wojciech Łaski, Miłosz Matysik, Bogdan Tiru, Oliwier Wojciechowski i Andrzej Trubeha. Widać było, że szkoleniowiec Podlasian wstawił więcej graczy defensywnych, by bardziej zabezpieczyć przedpole własnej bramki.

I rzeczywiście, Pasy od początku miały wielki problem z przedostaniem się pod pole karne białostoczan i znacznie więcej działo się na ich połowie. Minimalnie z dystansu chybił Rui Nene, groźnie uderzał Mateusz Skrzypczak, a Tomas Prikryl trafił futbolówką w... Jesusa Imaza.

- Jeśli podtrzymamy naszą grę z pierwszej połowy i dołożymy tego skuteczność, to zwyciężymy - mówił w przerwie w telewizyjnym wywiadzie Miłosz Matysik.

W drugiej połowie nasiąknięta murawa coraz bardziej utrudniała obu zespołom konstruowane akcji ofensywnych, ale wciąż lepiej wyglądała Jagiellonia, która częściej gościła na połowie rywala. Wystarczył jednak moment dekoncentracji, by Florian Loshaj w 63. minucie zza pola karnego uderzył futbolówką w poprzeczkę bramki Zlatana Alomerovicia.

Cracovia - Jagiellonia 1:0. Gol dla rywali i czerwona kartka dla młodzieżowca Jagi

Od tego momentu obraz gry zmienił się. Jagiellonia przestała utrzymywać się przy piłce, notowała coraz więcej strat, po której Cracovia groźnie atakowała. Wkrótce golkiper Jagi z trudem obronił strzał głową Patryka Makucha. Żółto-Czerwoni nie wyciągnęli wniosków z tego ostrzeżenia i za moment stracili gola. Z niewielkiej odległości Alomerovicia pokonał Matej Rodin.

Drużyna trenera Stolarczyka rzuciła się do odrabiania strat i powinna wyrównać, ale po akcji Bojana Nasticia i Juana Camary spudłował Imaz. A gdy czerwoną kartkę po bezsensownym faulu zobaczył młodzieżowiec Mateusz Kowalski sytuacja gości zrobiła się krytyczna. W dziesiątkę Jagiellonia nie była w stanie sforsować szczelnej obrony Cracovii i przegrała.