Cracovia - Jagiellonia 0:1. Żółto-Czerwoni walczyli z "Pasami" o czwarte miejsce w tabeli (zapis relacji)

(mark)
Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 0:1
Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 0:1 Anna Kaczmarz
Kolejny wieczór z Jagiellonią. Żółto-Czerwoni zagrali drugi mecz w grupie mistrzowskiej. Ich rywalem była drużyna dawnego trenera Jagi Michała Probierza, czyli Cracovia. Białostoczanie wygrali po rzucie karnym Jesusa Imaza w 21 minucie. Kolejny mecz Jagiellonii już w najbliższy piątek w Lubinie z Zagłębiem, a później już finał Pucharu Polski z Lechią Gdańsk na PGE Narodowym.

90+3 minuta. Koniec meczu. Jagiellonia inkasuje w Krakowie trzy punkty.

90+1 minuta. Zmiana w Jagiellonii. Za Imaza wchodzi Maciej Twarowski.

90 minuta. Cabrera strzela, broni Kelemen. Sędzia doliczył trzy minuty.

89 minuta. Jagiellonia umiejętnie broni się, a jak ma okazję do kontr, spokojnie przytrzymuje piłkę.

81 minuta. Janusz Gol huknął tuż obok prawego słupka bramki Kelemena.

75 minuta: Cabrera sam na sam z Kelemenem. Wspaniała interwencja naszego bramkarza!

72 minuta: Marko Poletanović schodzi, a wchodzi Martin Pospisil. Trener Cracovii Michał Probierz także dokonuje zmiany. Za Wdowiaka zagra Daniel Pik.

68 minuta. Zmiana. Schodzi Martin Kostal, wchodzi Guilherme.

67 minuta. Kolejna groźna akcja Cracovii. Na szczęście nikt z gospodarzy nie zdążył zamknąć akcji.

65 minuta. Cabrera nad Kelemenem. Piłkę zmierzającą do siatki bramki Jagiellonii wybija Mitrović. Uffff

62 minuta. Rzut wolny dla Cracovii. Cabrera strzela nad poprzeczką. Wcześniej dwie zmiany w Cracovii. Wchodzą do gry Dimun i Hanca za Serafina i Cecarica.

57 minuta. Żółta kartka dla Bodvarssona.

53 minuta. Grożna akcja Cracovii. Ale spalony.

50 minuta. Fatalne wykonanie rzutu wolnego przez Poletanovica.

46 minuta. Zaczynamy drugą połowę od ataku i celnego strzału Kostala. Broni Pesković.

45 + 3 minuta: Sędzia kończy pierwszą połowę.

45+3 minuta: Kadlec przedziera się prawym skrzydłem, Pesković ratuje Cracovię.

45+2 minuta: Cabrera strzela obok słupka.

45 minuta. Sędzia doliczył trzy minuty.

44 minuta. Wrzutka Cracovii w pole karne, ale Kelemen na posterunku.

37 minuta: Teraz rzut wolny dla Cracovii. W polu karnym Jagi zderzyli się głowami Arsenic i Siplak.

34 minuta. Faul na Wójcickim. Rzut wolny z prawej strony boiska. Poletanović wrzuca piłkę w pole karne, ale wybijają ją gospodarze.

29 minuta: Janusz Gol strzela... Panu Bogu w okno

27 minuta: Rzut rożny dla Jagiellonii. Bez efektów.

21 minuta: Imaz pewnie strzela jedenastkę w środek bramki Cracovii. Jaga prowadzi 1:0

21 minuta: Jest karny i żółta kartka dla Datkovica

19 minuta: Romanczuk zagrywa piłkę do Kostala, Kostal strzela i chyba ręka. Sędzia podbiega do monitora.

17 minuta: Strzał Wójcickiego obok słupka.

11 minuta: Kwiecień posyła długą piłkę do Imaza. Hiszpan nie zdążył...

3 minuta: Z 6 metrów Gol nie trafia do bramki Jagiellonii. Uffff....

1 minuta: Starcie Bodvarssona i Diego. Islandczyk opatrywany przy bocznej linii boiska.

1 minuta: Gospodarze zaczynają. Cracovia w tradycyjnych "Pasach", a Jagiellonia w wyjazdowych czarnych strojach.

Spotkanie sędziuje Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

Cracovia - Jagiellonia 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Imaz 21 z karnego.

Żółte kartki: Datković (Cracovia); Bodvarsson (Jagiellonia).

Cracovia: Pesković - Ferraresso, Dytiatjew, Datković, Siplak, Gol, Cecarić (61. Hanca), Hernandez, Serafin (61. Dimun), Wdowiak (72. Pik), Cabrera,
Rezerwowi: Stępniowski, Rapa, Helik, Dimun, Strózik, Pik, Hanca.

Jagiellonia: Kelemen -Kadlec, Arsenić, Mitrović, Bodvarsson, Wójcicki, Kwiecień, Poletanović (72. Pospisil), Romanczuk, Kostal (68 Guilherme), Imaz (90 Twarowski).
Rezerwowi: Sandomierski - Guilherme, Pospisil, Adamec, Twarowski, Ozga, Łapiński.

Zobacz koniecznie: Jagiellonia w finale Pucharu Polski