Cracovia - Jagiellonia 0:1. Remigiusz Jezierski zapewnił wygraną. (wideo, zdjęcia)

(ted)
Piłkarze wychodzą na boisko
Piłkarze wychodzą na boisko Fot. Anatol Chomicz/MoDo
Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Cracovię Kraków 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 67. minucie Remigiusz Jezierski.

Sektor białostockich kibiców
Sektor białostockich kibiców Fot. Wojciech Konończuk/MoDo

(fot. Fot. Wojciech Konończuk/MoDo)

Podopieczni Michała Probierza rozpoczęli bez Bruno i Kamila Grosickiego. Ich miejsce zajęli Remigiusz Jezierski i Marcin Burkhardt.

Niestety, Burkhardt już w 6. minucie musiał opuścić boisko ze złamanym nosem. Pomocnika Jagi uderzył łokciem w twarz Wojciech Łuczak, lecz sędzia nie dopatrzył się celowego zagrania zawodnika Pasów i nie ukarał go czerwoną kartką. Na boisko wszedł Grosicki, który kilka razy pokazał się z dobrej strony.

W pierwszym kwadransie lekką przewagę miała Cracovia, która nie potrafiła jednak stworzyć sobie klarownych okazji na gola. Jaga mniej więcej od 20. minuty zaczęła przejmować inicjatywę i kilka razy zagroziła bramce Cracovii. Najbliżej szczęścia był w 32. minucie Tomasz Frankowski, którego strzał po podaniu Grosickiego w ostatniej chwili blokuje Paweł Sasin.

Po przerwie pierwsi zaatakowali gospodarze, lecz groźny strzał Aleksandra Suvorova przechodzi obok słupka. Gospodarze jednak wyraźnie czekali na kontry i pozwalali jagiellończykom prowadzić grę.

Żółto-czerwoni dłużej utrzymywali się przy piłce, ale z tego nic za bardzo nie wynikało. Dopiero w 67. minucie starania białostoczan przyniosły efekt.

Strzał Grosickiego zza pola karnego odbija przed siebie Marcin Cabaj, a przyczajony Remigiusz Jezierski znalazł się w odpowiednim miejscu i posłał piłkę obok bramkarza Cracovii.

- Przerzuciłem piłkę nad interweniującym golkiperem. Dobrze, że udało nam się wygrać i zdobyć istotne trzy punkty - komentuje strzelec gola.

W ostatnim kwadransie Cracovia biła głową w mur, a Jaga groźnie kontrowała. Niestety, znakomitych okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystali Rafał Grzyb i Grosicki.

Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Jezierski (67). Żółte kartki: Sasin, Baran - El Mehdi. Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom).

Cracovia: Cabaj - Ł. Mierzejewski, Polczak, Wasiluk, Sasin, Suvorov, Baran, Goliński, Łuczak (84. Owczannikow), Sacha (71. Ślusarski), Matusiak.

Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Cionek, Skerla, El Mehdi, Jezierski (78. Lewczuk), Grzyb, Hermes, Lato, Burkhardt (6. Grosicki), Frankowski (66. Bruno).