Counter-Strike 2 oficjalnie! Oficjalne zwiastuny od Valve. Zobacz informacje i przecieki dotyczące następcy CS:GO

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
Counter-Strike wchodzi w nową erę. Zobacz zwiastuny w galerii!
Counter-Strike wchodzi w nową erę. Zobacz zwiastuny w galerii! Valve / materiały prasowe
Od pewnego czasu w sieci pojawiało się coraz więcej informacji, plotek i pogłosek dotyczących tego, jakoby niezwykle popularny CS:GO miał doczekać się nowej odsłony. Wiarygodni informatorzy wypowiadają się na ten temat, internauci znajdują ślady rejestrowania gry przez Valve, a oficjalne kanały informacyjne firmy reagują na pojawiające się przecieki. Pojawiły się już nawet pierwsze oficjalne zapowiedzi gry. Zobacz, co wiemy o Counter-Strike 2, czyli następcy CS:GO.

Spis treści

Counter-Strike i jego historia

Counter-Strike to seria bardzo popularnych wieloosobowych strzelanek, które szczególnym uznaniem cieszą się w segmencie esportowym. Cykl przeszedł przez dziesiątki lat dużą ewolucję, zachowując przy tym ducha świetnej zabawy. Wśród najpopularniejszych „CS-ów” wymienia się takie gry jak:

  • Counter-Strike 1.6,
  • Counter-Strike: Source
  • oraz obecnie królujący Counter-Strike: Global Ofensive.

Jakiej gry się spodziewano?

W internecie pojawiało się coraz więcej informacji, przecieków i komentarzy dotyczących tego, jakoby miał powstawać następca kultowego CS:GO. Wszystko zaczęło się od tego, że Valve dokonało zmian w archiwum gry Counter-Strike: Global Offensive. Dodane zostały m.in. nowe pliki wykonawcze nazwane „CS2”. Ta informacja skłoniła fanów do kopania dalej, co w konsekwencji poskutkowało nawet niejednoznacznym komentarzem ze strony dewelopera.

Pojawiały się różne teorie, które znacznie zmieniły ważność i znaczenie tego, co miało się wydarzyć z marką Counter-Strike. Wśród nich dominowały dwie:

  • CS:GO Source 2 – część informacji pojawiających się w sieci sugeruje, że nie powstaje kolejna, całkiem nowa część gry, a jedynie szykuje się potężna aktualizacja, przenosząca tytuł na zupełnie nowy silnik graficzny o nazwie Source 2. To nowsza wersja silnika graficznego, który został wykorzystany w wielu popularnych grach, takich jak Dota 2, Half-Life: Alyx czy Artifact.
  • CS2 – ta teoria zakłada powstawanie zupełnie nowej gry pod szyldem marki Counter-Strike, również na silniku Source 2. Podstawy rozgrywki miałyby być niemal identyczne jak w CS:GO, jednak zabawa byłaby poszerzona o kilka funkcji. Tytuł otrzymałby nowocześniejszą oprawę graficzną, nowe mapy, bronie i tryby.

Counter-Strike 2 oficjalnie

Pojawiły się już pierwsze oficjalne informacje i to już pewne - Counter-Strike na silniku Source 2 będzie całkowicie nową grą. Mówił o tym wcześniej nawet znany z naszego rodzimego, polskiego podwórka Jarosław „PashaBiceps” Jarząbkowski. Został on o to spytany przed swoją walką w formule MMA przez jednego z dziennikarzy.

– To będzie nowa gra, nowy silnik. Będą wślizgi, będzie można ślizgiem wjechać i strzelać z karabinu. Myślę, że będzie można się kłaść.

– powiedział Jarząbkowski w rozmowie z Mateuszem Kaniowskim. Zaznaczył też, że nowa gra może być dużą szansą dla młodych adeptów zawodowego esportu.

Nowa gra będzie nazywa się po prostu Counter-Strike 2, a nie Global Offensive 2 czy Source 2, jak podejrzewano. Będzie to darmowa aktualizacja dla CS:GO. Świadczy o tym pierwszy oficjalny zwiastun, który przedstawia działanie granatów dymnych w CS2:

Pokazano także zmiany w mapach oraz aktualizacje silnika. Wśród najważniejszych oficjalnych nowości wyróżniamy:

  • Nowy silnik – Source 2 to potężny silnik, przetestowany już w dużych wieloosobowych grach. CS2 będzie więc dzięki niemu wydajniejszy, ładniejszy i bardziej realistyczny.
  • Przeprojektowane mapy - stare mapy zostaną przeniesione do nowej gry i zostaną ulepszone pod względem graficznym. Pojawią się także nowe propozycje.
  • Granaty dymne - tzw. smoke'i otrzymają ulepszoną fizykę dymu, dzięki czemu będzie można nim manipulować np. za pomocą pocisków. Będzie się on też dostosowywał do kształtu otoczenia.

Więcej informacji i zwiastunów możecie zobaczyć w galerii:

Wśród innych drobnych dodatków, Valve dodało... widoczne nogi. Jeśli nigdy nie zauważyłeś, gracze CS:GO nie mogli patrzeć na własne nogi kierując kamere w dół. Ten dodatek ma pomóc w uniknięciu zasięgu koktajlu Mołotowa podczas rozbrajania C4.

Czy skórki z CS:GO będzie można przenieść do CS2?

Oficjalna odpowiedź brzmi: Tak! Wszystkie przedmioty z ekwipunku będzie można przenieść do Counter-Strike 2. Co więcej, będą one prezentować się atrakcyjniej dzięki ulepszonemu silnikowi i grafice w grze.

Plotki na temat o Counter-Strike 2?

Części informacji jeszcze nie ujawniono i nie możemy być ich obecnie pewni. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami podanymi przez Jarosława Jarząbkowskiego, główne dodatki to:

  • Wślizgi – do tej pory w grach z serii Counter-Strike wślizgi nie były możliwe. Jeśli dodatkowo podczas jego wykonywania ma być umożliwione strzelanie, może to być potężna zmiana w planowaniu taktyki i sposobów rozgrywki.
  • Kładzenie się – kolejna zmiana w puli ruchów dostępnych w grze. Kładzenie się ma pozwolić na jeszcze lepszą precyzję strzału i minimalizację widoczności. Nie ma jednak mowy o czołganiu się.

Counter-Strike 2 - premiera

Według oficjalnej strony gry ujrzy ona światło dzienne już latem 2023 roku. Wcześniej mają odbyć się beta-testy, jednak nie ma jeszcze szczegółów na ten temat.

Zobacz również:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Counter-Strike 2 oficjalnie! Oficjalne zwiastuny od Valve. Zobacz informacje i przecieki dotyczące następcy CS:GO - GRA.PL

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie