CLJ U-18. Jagiellonia - Zagłębie Lubin 3:1. Białostoczanie wysadzili Miedziowych z fotela lidera (zdjęcia)

Żółto-Czerwoni rozegrali z Zagłębiem bardzo dobre spotkanie
Żółto-Czerwoni rozegrali z Zagłębiem bardzo dobre spotkanie Łukasz Matel
Cenny skalp zdobyli piłkarze Jagiellonii, pokonując u siebie Zagłębie Lubin 3:1. Porażka sprawiła, że Miedziowi stracili przodownictwo w tabeli.

O zwycięstwie Żółto-Czerwonych zadecydowała w dużej mierze druga połowa, w której gospodarze strzelili dwa gole, a mogli znacznie więcej.

Początek nie wskazywał na szczęśliwy finał potyczki, bo liderzy ruszyli do ataku i szybko dopięli swego. Po akcji lewą stroną do dogranej wzdłuż bramki piłki dopadł Wiktor Maliszewski i z bliska skierował ją do siatki.

Utrata gola sprawiła, że Jagiellonia otrząsnęła się z przewagi i ruszyła do odrabiania strat. Udało się jej to w miarę szybko, bo po niecałym kwadransie. Do prostopadłego podania dobiegł Mateusz Kowalski, uprzedził bramkarza i doprowadził do remisu.

Druga połowa wyglądała tak, jakby to Jaga była liderem, a nie drużyną środka tabeli. Miedziowi nie mieli nic do powiedzenia i powinni być szczęśliwi, że stracili tylko dwie bramki. Już w 53. minucie w polu karnym sfaulowany został Sebastian Dąbrowski. Sam poszkodowany chciał wymierzyć sprawiedliwość, ale oddał piłkę Michałowi Mościckiemu. Nie była to dobra decyzja, bo anemiczny strzał Jagiellończyka obronił golkiper gości.

Wkrótce Jaga miała jeszcze jeden rzut karny,. Tym razem Dąbrowski wziął sprawy w swoje ręce i było 2:1. W 70. minucie zrehabilitował się Mościcki, który po efektownym dryblingu uderzył nie do obrony, pieczętując triumf Żółto-Czerwonych.

WYNIKI 20. KOLEJKI
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 3:1 (1:1)
. Bramki: 0:1 - Maliszewski (16), 1:1 - Kowalski (30), 2:1 - Dąbrowski (63-karny), 3:1 - Mościcki (70).

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 4:1, Stal Rzeszów - Gwarek Zabrze 4:0, Wisła Kraków - Polonia Warszawa 2:5, Legia Warszawa - Warta Poznań 3:1, Lech Poznań - Pogoń Szczecin 4:2, Śląsk Wrocław- Cracovia Kraków 3:2, UKS SMS Łódź - Arka Gdynia 0:0.

1. Polonia Warszawa 20 37 52-34
2. Legia Warszawa 20 36 38-33
3. Zagłębie Lubin 20 35 28-26
4. Lech Poznań 20 34 51-29
5. Arka Gdynia 20 34 40-31
6. Raków Częstochowa 20 33 43-35
7. Wisła Kraków 20 33 41-31
8. Cracovia 20 32 34-37