CLJ U-15: Olimpia Elbląg - AP Jagiellonia Białystok 1:3. Żółto-Czerwoni lepsi od beniaminka

(kw)
Trampkarze Jagiellonii trzykrotnie zaskoczyli obronę Olimpii
Trampkarze Jagiellonii trzykrotnie zaskoczyli obronę Olimpii Paweł Orpik
W pierwszym meczu rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 AP Jagiellonii Białystok zasłużenie wygrała na wyjeździe 3:1 z beniaminkiem rozgrywek - Olimpią Elbląg.

- Inauguracja, szczególnie na boisku beniaminka, to zawsze duża niewiadoma. Dlatego cieszę się ze zwycięstwa i ze stylu, w jakim zostało ono odniesione, bo spotkanie toczyło się pod naszą kontrolą – ocenia trener białostoczan Przemysław Papiernik.

Nowicjusz ligi z Elbląga rozpoczął spotkanie z dużym zapałem, ale jego zapędy zostały szubko ostudzone. Już w 17. minucie indywidualną akcję przeprowadził Hubert Karpiński, kończąc ją precyzyjnym strzałem w długi róg.

– Sami przedstawiciele Olimpii przyznali, że ich najlepszym zawodnikiem był bramkarz, co najlepiej świadczy o naszej przewadze. Jeśli do czegoś można się przyczepić, to do braku skuteczności, bo bramek powinno paść więcej – dodaje szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

Jeszcze przed przerwą białostoczanie podwyższyli prowadzenie. Po szybkiej akcji, piłkę przed polem karnym dostał Szymon Żabiuk i precyzyjnym lobem umieścił ją w siatce gospodarzy. Kapitalne trafienie.

Na początku drugiej połowy Jakub Orpik zagrał do Rafała Zyśka, a ten podwyższył wynik na 3:0 dla przyjezdnych. Olimpia grała ambitnie i udało jej się zdobyć honorową bramkę. Na więcej Jagiellończycy jej nie pozwolili.

Wyniki 1. kolejki
Olimpia Elbląg - AP Jagiellonia Białystok 1:3 (0:2).

Bramki: 0:1 - Karpiński (17), 0:2 - Żabiuk (38), 0:3 - Zyśk (44), 1:3 - Ratajczyk (61).

Jagiellonia: Maliszewski - Makar, Stypułkowski, Osipiuk, Żero, Chmielewski (76. Ostrowski), Orpik, Karpiński, Frydrych (55. Gryka), Żabiuk (45. Kiszko), Zyśk (65. Matusiak).

UKS SMS Łódź - Escola Varsovia Warszawa 1:5, Rona 03 Ełk - GKS Bełchatów 2:3, Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1:1.