CLJ. Piłkarze Jagiellonii powinni brać przykład z juniorów młodszych, którzy grają jak z nut. Zbili Ząbkovię 7:0!

Juniorzy młodsi Jagiellonii grają w tym sezonie jak z nut
Juniorzy młodsi Jagiellonii grają w tym sezonie jak z nut Wojciech Wojtkielewicz
Ekstraklasowy zespół Jagiellonii powinien brać przykład z juniorów młodszych białostockiego klubu. Drużyna trenera Tomasza Bernatowicza rozgromiła Ząbkovię Ząbki 7:0 i z kompletem zwycięstw liderują w grupie A Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Z powodu pandemii rozgrywki CLJ zostały zawieszone na ponad miesiąc, a odwołano aż cztery kolejki. Przerwa nie wpłynęła niekorzystnie na Żółto-Czerwonych, którzy pokazali dobrą grę i znakomitą skuteczność.

Ząbkovia na inaugurację rundy przegrała u siebie z Jagiellonią 1:3, a w rewanżu odpierała ataki lidera do końcówki pierwszej połowy. Wtedy worek z bramkami rozwiązał Alex Protaziuk, a po kilkudziesięciu sekundach prowadzenie podwyższył Daniel Siemieniuk. Po przerwie gospodarze zdemolowali rywali, dokładając pięć trafień.

- Najważniejsze, że mamy trzy punkty, zagraliśmy na zero z tyłu i zaprezentowaliśmy kilka naprawdę świetnych akcji. Zobaczymy, co będzie dalej, ale mamy nadzieję, że podtrzymamy dobrą passę jak najdłużej. Wygraliśmy zasłużenie i z podniesioną głową pracujemy dalej - komentuje na facebookowym profili jagiellońskiej akademii trener Bernatowicz. - Wszyscy zagrali bardzo dobrze, wprowadzamy ponadto też nowe twarze do Centralnej Ligi Juniorów U-17, jak choćby Mateusza Baranowskiego, dla którego sobotni występ był debiutem na tym poziomie - dodaje.

Kolejne spotkanie Podlasianie rozegrają w sobotę - 1 maja, na wyjeździe z UKS-em SMS-em Łódź.

WYNIKI 8. KOLEJKI
AP Jagiellonia Białystok - Ząbkovia Ząbki 7:0 (2:0).
Bramki: 1:0 - Protaziuk (40), 2:0 - Siemieniuk (41), 3:0 - Protaziuk (62), 4:0 - Dąbrowski (68), 5:0 - Podczarski (72), 6:0 - Podczarski (88), 7:0 - Baranowski (89).
AP Jagiellonia: Chomaciuk - Parzonko, Skowronek, Bernatowicz, Celmer, Skok, Dąbrowski, Żabiuk (65. Podczarski), Wojdakowski, Protaziuk, Siemieniuk (65. Baranowski).

Znicz Pruszków - Legia Warszawa 1:1, Polonia Warszawa - Stomil Olsztyn 1:3, Ursus Warszawa - UKS SMS Łódź 1:4.

1. JAGIELLONIA 4 12 18-4

2. Stomil Olsztyn 4 12 15-9
3. UKS SMS Łódź 4 7 14-10
4. Legia Warszawa 4 7 6-5
5. Polonia Warszawa 5 5 13-14
6. Znicz Pruszków 5 3 4-7
7. Ursus Warszawa 4 1 3-12
8. Ząbkovia Ząbki 4 0 3-15