Ciężka przeprawa, czyli Lech Poznań vs Jagiellonia Białystok!

Materiał informacyjny Superbet
Pod kątem aktualnej formy, nie ma w Ekstraklasie drużyny, która prezentowałaby się gorzej od Jagiellonii Białystok. Sześć kolejnych meczów bez wygranej, a także trzy porażki z rzędu nie są wynikiem, o którym marzyli kibice, a także zarząd klubu. Czy zdaniem zakładów bukmacherskich ekipa z Podlasia ma szanse na przełamanie z Lechem?

Lech Poznań

Drużyna z Poznania to swego rodzaju fenomen, ale również jedna z najtrudniejszych do typowania drużyn na poziomie Ekstraklasy. Długimi fragmentami obecnej kampanii Kolejorz był faworytem kolejnych meczów, ale regularnie nie potrafił w nich wygrywać. Początkowo wina była zrzucana na udział w europejskich pucharach, ale po czasie okazało się, że problem leży głębiej. W Poznaniu powoli zaczęto rozmyślać nad zmianą trenera, jednak wszystko wskazuje na to, że Dariusz Żuraw dokończy obecną kampanię, nawet pomimo odpadnięcia z Pucharu Polski.

Kolejorz obecnie wrócił do gry o europejskie puchary, czego zasługą jest 10 wywalczonych punktów z 12 możliwych. Trzy wygrane i remis w ostatniej kolejce z Piastem Gliwice, to wynik, który znacząco poprawił sytuację tego zespołu. Obecnie na dziewięć kolejek do końca rozgrywek, Lech traci siedem punktów do wicelidera ze Szczecina, z którym wygrał dwa tygodnie temu.

Pod kątem zakładów bukmacherskich Lech Poznań jest gwarantem niskich wyników po wznowieniu rozgrywek na swoim obiekcie. W czterech spotkaniach domowych tego zespołu padły wyniki -2,5 gola, a co jeszcze ciekawsze – Kolejorz w tym czasie zaliczył zaledwie jedno trafienie w meczu ze Śląskiem Wrocław. W żadnej ze wspominanych rywalizacji nie było wyniku z golem obu stron.

Czy podobnym scenariuszem zakończy się pojedynek z Jagiellonią? Zdaniem zakładów bukmacherskich przy aktualnej formie gości – tym razem Lech powinien się poprawić w ofensywie, jednak wszystko zweryfikuje boisko.

Zakłady bukmacherskie – sprawdź!

Lech Poznań statystyki:

 • Lech Poznań nie przegrał w dwóch ostatnich meczach domowych z Jagiellonią.
 • Kolejorz ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w poprzednich pięciu spotkaniach domowych z Jagiellonią Białystok.
 • Lech Poznań stracił gola w czterech z pięciu ostatnich meczów domowych Jagiellonią.
 • Kolejorz jest niepokonany na swoim obiekcie na boiskach Ekstraklasy w 2021 roku.
 • Lech Poznań przegrał tylko jeden mecz domowy po wznowieniu rozgrywek - mowa o rywalizacji z Rakowem Częstochowa w Pucharze Polski.
 • Kolejorz jest niepokonany w czterech ostatnich meczach Ekstraklasy.
 • Lech wywalczył z 10 punktów z 12 możliwych czterech ostatnich meczach

Jagiellonia Białystok

Nie ma co ukrywać, że runda jesienna w wykonaniu tego zespołu nie była najgorsza, szczególnie jeśli zestawimy ją z obecnie notowanymi wynikami. Jagiellonia przystąpi do meczu w Poznaniu po serii trzech kolejnych porażek, a także ogólnych sześciu spotkań bez wygranej. W poprzedniej kolejce przegrali na swoim boisku z Pogonią Szczecin, co skutkowało rozmową z kibicami. Co ciekawe, taka pogadanka odmieniła losy sezonu Lechii Gdańsk, więc może tutaj będzie podobnie? Być może pomoże również efekt nowej miotły po zwolnieniu trenera.

Jagiellonia jedzie do Poznania bez większych szans na wygraną zdaniem zakładów bukmacherskich, jednak trzeba pamiętać, że Lech nie jest tak mocny, jak w poprzednich latach, a nawet wtedy Jaga bardzo dobrze radziła sobie w Poznaniu. Co prawda ostatnie starcie tych drużyn przy Bułgarskiej zakończyło się wynikiem 4:0, jednak wcześniej goście wygrali w 5 z 8 rozegranych pojedynków, a w 7 z 8 spotkań strzelili przynajmniej jednego gola.

W rundzie wiosennej jedyne zwycięstwo Jagiellonii Białystok miało miejsce w meczu wyjazdowym, a gdzie, jak gdzie, ale akurat w Poznaniu statystycznie radzili sobie bardzo dobrze, o czym świadczy zaledwie jedna porażka w ośmiu poprzednich pojedynkach.

Jagiellonia Białystok statystyki:

 • Jagiellonia przegrała trzy ostatnie mecze ligowe.
 • Ekipa z Białegostoku nie zdobyła bramki w Ekstraklasie od 20 lutego.
 • Jagiellonia ma na swoim koncie 6 kolejnych meczów ligowych bez zwycięstwa.
 • Jedyną wygraną w rundzie wiosennej Jagiellonia odniosła w Gdańsku przeciwko Lechii.
 • 4 z 5 ostatnich spotkań tej drużyny to wyniki -2,5 gola.
 • Trzy ostatnie spotkania z udziałem Jagiellonii nie zakończyły się wynikiem BTTS.
 • Jagiellonia przed rokiem przegrała w Poznaniu 4:0.
 • Białostoczanie przegrali tylko 1 z 8 ostatnich meczów z Lechem Poznań.
 • Jagiellonia straciła bramkę w sześciu kolejnych meczach na boiskach Ekstraklasy.
 • Białostoczanie ostatni raz czyste konto zachowali 30 stycznia.
 • Jagiellonia wygrała 5 z 8 ostatnich meczów w Poznaniu.

Zakłady bukmacherskie – propozycje

Wyraźnym faworytem tego spotkania w opinii analityków zakładów bukmacherskich będzie Lech Poznań. Kolejorz ma na swoim koncie 3 wygrane w poprzednich 4 meczach, natomiast Jagiellonia wprost przeciwnie. Goście przegrali 3 kolejne starcia na ligowych boiskach, co z miejsca tłumaczy proponowane kursy przed pierwszym gwizdkiem.

Gościom nie pomogły nawet korzystne statystyki bezpośrednie na obiekcie w Poznaniu. Jagiellonia już raz w obecnej kampanii wygrała z Lechem, a jeśli dodamy do tego fakt, że Jaga ma na koncie pięć wygranych w poprzednich ośmiu starciach przy Bułgarskiej, to takie liczby bez wątpienia muszą robić wrażenie. Szanse na niespodziankę są w każdym meczu Ekstraklasy, ale akurat tutaj, tym bardziej po motywacyjnej rozmowie z kibicami – jest możliwa sensacja, jaką byłaby pierwsza wygrana od sześciu meczów gości.

W trzech ostatnich meczach Jagiellonii nie padł wynik BTTS, co może ciekawą wskazówką dla typerów zakładów sportowych. Pokrywa się to z liczbami, które osiąga Lech Poznań na swoim boisku. Kolejorz po wznowieniu rozgrywek nie zanotował wyniku BTTS na swoim obiekcie i strzelił tylko jednego gola, trzy razy grając na zero z tyłu.

Możesz również sprawdzić ofertę Superbet w sekcji zakładów na żywo już po pierwszym gwizdku sędziego.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Dodaj ogłoszenie