Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ciechanowiec wypiękniał dzięki inwestycjom! Wieża widokowa i nowe szlaki turystyczne wokół zalewu (zdjęcia)

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Ciechanowiec wypiękniał dzięki inwestycjom! Wieża widokowa i nowe szlaki turystyczne wokół zalewu
Ciechanowiec wypiękniał dzięki inwestycjom! Wieża widokowa i nowe szlaki turystyczne wokół zalewu Kamil Timoszuk / UMWP
Zagospodarowany został teren wokół zalewu, a parking przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej zrewitalizowany. Powstał też maszt w parku przy placu Jana Pawła II. W piątkowym (30.09) otwarciu najnowszych przedsięwzięć zrealizowanych w Ciechanowcu uczestniczył Marek Malinowski, członek zarządu województwa.

Całkowita wartość wszystkich projektów to niemal 6 mln zł. Dofinansowanie z funduszy europejskich wyniosło w sumie prawie 3,3 mln zł.

- Gratuluję oddawanych dziś do użytku inwestycji. Bardzo mnie cieszy, że dysponent środków z programu regionalnego mogliśmy się przyczynić do ich powstania. Dzięki tym przedsięwzięciom Ciechanowiec stał się piękniejszy, zwiększyła się też funkcjonalność zmodernizowanych miejsc. Na pewno te inwestycje będą dobrze służyć nie tylko mieszkańcom miasta, ale również odwiedzającym je turystom - mówił Marek Malinowski.

Piękniej i bardziej funkcjonalnie

I tak zagospodarowany został teren wokół zalewu, stadion oraz wyspa. Ponadto powstały m.in. nowe nasadzenia drzew i krzewów, instalacje elementów małej architektury, tablice interaktywno-edukacyjne, wieża widokowa oraz nowe szlaki turystyczne. Inwestycja zwiększyła atrakcyjność terenów nad zalewem. Łączny jej koszt to przeszło 5,2 mln zł, z czego niemal 3 mln zł to dofinansowanie z funduszy europejskich.

– Jak zwykle przeszkodą do realizacji tego przedsięwzięcia były względy finansowe. Dlatego też, w imieniu własnym, rady miejskiej w Ciechanowcu oraz mieszkańców gminy, dziękuję Zarządowi Województwa Podlaskiego na czele z marszałkiem Arturem Kosickim za pozytywne rozpatrzenie wniosku i przyznanie dofinansowania – podkreślał Eugeniusz Święcki, burmistrz Ciechanowca.

Święto Ciechanowca

Jak powiedziała posłanka Aleksandra Łapiak, inwestycja przy zalewie jest jej szczególnie bliska, gdyż osobiście zaangażowała się w jej realizację.

– Bardzo się cieszę, że Ciechanowiec dzisiaj świętuje i mam nadzieję, że w niedługim czasie uda nam się bardziej zagospodarować sam zalew – powiedziała posłanka, zwracając się do burmistrza.

Z kolei na placu przy kościele zrewitalizowany został parking z 49 miejscami parkingowymi oraz miejsce do rekreacji dla mieszkańców i osób przyjezdnych. Dodatkowo w ramach inwestycji wymieniono na ledowe oświetlenie w mieście. Wartość tego projektu sięga niemal 700 tys. zł, a dofinansowanie z UE pokryło ponad 300 tys. zł. Przedsięwzięcie realizował ks. Tadeusz Kryński, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

– Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji. Bez tego wsparcia, nie moglibyśmy sobie na nią pozwolić – podkreślał duchowny.

Maszt godny narodowych barw

Wśród sfinalizowanych na terenie miasta inicjatyw jest także maszt w parku przy placu Jana Pawła II. To od podniesienia biało-czerwonej flagi na jego szczyt rozpoczęła się piątkowa uroczystość. Wartość tego przedsięwzięcia, które zostało zrealizowane w ramach rządowego projektu „Pod Biało-Czerwoną”, to 8 tys. zł.

W spotkaniu uczestniczyli także m.in. starosta wysokomazowiecki Bohdan Zieliński, radny wojewódzki Jerzy Leszczyński, przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych i licznie zgromadzeni mieszkańcy.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny