Nie lubię bierności. Nigdy nie chciałam szukać sobie pracy przez jakieś urzędy. Interesowało mnie wzięcie w garść własnego życia i robienie tego, co lubię – zapewnia pogodnie Ewa Jarymowicz. I w tym, co robi, jest faktycznie bardzo konsekwentna. Od szkoły podstawowej przez studia na Akademii Medycznej (dziś Uniwersytet Medyczny) w Białymstoku uprawiała skok w dal i trójskok. Wiadomo, że dla sportowca dieta to podstawa, a nie wymóg mód czy snobizmów. Stąd naturalne zainteresowanie pani Ewy kierunkiem studiów: zdrowie publiczne i dietetyka.
Zobacz także. Tokaj. Prawdziwa restauracja węgierska Kazimierza Hancewicza
Kiedy jeszcze na studiach urodziła córeczkę – Wiktorię, a potem planowali z mężem kolejne dziecko, zainteresowała się chustonoszeniem. Czyli jak ku wygodzie i zdrowiu rodzica i dziecka nosić malucha zapewniając mu stały kontakt, dbając o kręgosłup i mając wolne ręce.
– Przeszłam specjalistyczny kurs i na własnej skórze przekonałam się, jaki to doskonały pomysł, mający na świecie coraz więcej entuzjastów – opowiada Ewa Jarymowicz, te kilka lat temu jedna z kilku zaledwie chustowych mam w Białymstoku.
Dalej rzecz nadal rozwijała się zgodnie z logiką. We wszelkich możliwych źródłach – od znajomych po internet – pani Ewa zdobywała wiedzę, jak założyć działalność i z jakich ulg (np. w ZUS) korzystać „na rozbiegu”. Mąż pani Ewy jest informatykiem i programistą. Założyli więc portal www.jewa.pl
– Nie mając za dużo gotówki, angażowaliśmy głównie swój czas i pomysłowość. Promocję załatwiła poczta pantoflowa – wyjaśnia właścicielka jewa.pl. I to właśnie w internecie jest baza firmy Poradnia Dietetyki i Promocji Zdrowia „Jewa”.
Zobacz także. Wypożyczalnia samochodów. To dobry pomysł na biznes
– To miejsce pierwszego kontaktu z klientami – wyjaśnia mechanizm pani Ewa. – Przygotowuję sprofilowane indywidualnie diety dla sportowców, matek, osób, które po prostu chcą poprawić figurę. Kolejnym etapem są wizyty i konsultacje w domach.
Bardzo wiele klientek jewa.pl to rodzice, którym zależy na prawidłowym odżywianiu ich dzieci i poznaniu zasad chustonoszenia. To właśnie ten, początkowo bardzo niszowy, kierunek działalności rozwija się coraz dynamiczniej: zarówno jeśli chodzi o doradztwo, jak i sprzedaż samych chust. A pani Ewa ma już kolejne, okołomedyczne i familijne pomysły.
– Szukam np. współpracy z instruktorami NordicWalking – mówi właścicielka „Jewy”. – Jest jeszcze tyle fajnych i dobrych rzeczy do zrobienia.
Rady dla początkujących ♦ Pamiętaj, że zakładając i prowadząc własną firmę ,musisz mieć dużo niewygasającego samozaparcia i wiary w sukces.
♦ Zanim zdecydujesz się na określoną branżę i podejmiesz wypełniania formalności, pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj. Zasięgaj informacji nie tylko w różnych urzędach, ale i wśród znajomych czy w internecie. Cudze doświadczenie jest nieocenione, bo uczenie się na cudzych błędach jest tańsze i mniej bolesne niż na własnych.
Komu się udało
„Im się udało” to cykl, w którym prezentujemy ciekawych ludzi i ich sposób na życie. Jeżeli prowadzisz firmę, stworzyłeś coś z niczego, odniosłeś sukces zawodowy – podziel się z nami i Czytelnikami swoją receptą na powodzenie i satysfakcję w interesach.
Kontakt: tel. 85 748 96 59, e-mail: [email protected]
Strefa Biznesu - Co z limitami płatności gotówką?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?