Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Choroszcz. 32. Jarmark Dominikański. Zobacz, co działo się przed Pałacykiem Branickich (ZDJĘCIA)

Izolda Hukałowicz
Izolda Hukałowicz
32. Jarmark Dominikański w Choroszczy.
32. Jarmark Dominikański w Choroszczy. Izolda Hukałowicz
Dziesiątki straganów z lokalnymi przysmakami i rękodziełem, militarne i motoryzacyjne niespodzianki, strefa zabaw dla najmłodszych oraz koncerty zespołów ludowych i rockowych - to niektóre z atrakcji 32. Jarmarku Dominikańskiego w Choroszczy. Zobacz, jak przebiegała największa impreza lata w podbiałostockim miasteczku.

Jarmark Dominikański w Choroszczy odbył się już po raz 32. To jedna z największych imprez lata w naszym regionie. W tym roku program jarmarku jest bogaty (w przeciwieństwie do ubiegłorocznego, który z racji pandemii nie przebiegał w tradycyjnej formule).

ZOBACZ WIDEO

Na terenie parku pałacowego (nieopodal szpitala psychiatrycznego), wokół letniej rezydencji Branickich rozstawiły się dziesiątki straganów, na których można upolować rękodzielnicze perełki (rzeźby, obrazy, tkaniny, narzędzia) oraz lokalne przysmaki - miody, wędliny, sery czy litewskie pieczywo.

Zobacz też:

Na małych i dużych czekały militarne atrakcje w strefie Pierwszej Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wojskowi prezentowali broń i inne gadżety oraz opowiadali o swojej służbie.

Na jarmarku znalazło się też stoisko Muzeum Wojska w Białymstoku, gdzie najmłodsi mogli m.in. zagrać w patriotyczne memory, nauczyć się sztuki kamuflażu, zaprojektować i przygotować własne przypinki. Pasjonaci historii obejrzeli też jeden z naszych największych eksponatów – polską armatę 37 mm wz. 36.

O 15.00 odbył się przejazd zabytkowych aut ze Stowarzyszenia MOTO RETRO.

Podczas imprezy w Choroszczy można też było zaszczepić się przeciwko COVID-19. Od 9.00 do 18.00 pracownicy Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy czekali na pacjentów w punkcie medycznym, gdzie można było przyjąć jednodawkowy preparat Johnson&Johnson.

Zobacz też:

Program 32. Jarmarku Dominikańskiego w Choroszczy:

13:00 – Zespół KLEPACZANKI /folk/

To coroczny stały gość Jarmarku. Zespół ludowy z Klepacz w gminie Choroszcz – „Klepaczanki” istnieje od ponad 30 lat. Ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród. Bierze udział w szeregu przeglądach i konkursach. Cały czas występuje i koncertuje.

13:30 – Zespół MIKRON /folk białoruski/

Zespół Mikron powstał 6 lat temu przy Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej BSM w Białymstoku. Członkowie zespołu są miłośnikami muzyki wschodniej (kresowej). 15-osobowa grupa w swoim repertuarze ma utwory współczesne i dawne, ludowe opracowane oraz popularne. Wykonuje je w języku zarówno polskim jak i białoruskim, rosyjskim oraz ukraińskim. Pracuje pod okiem wybitnego muzyka, akordeonisty, zasłużonego działacza kultury RP, pochodzącego z Grodna (Białoruś)
– Wiktora Małanczyka. Zespół był uczestnikiem wielu występów, koncertów, festiwali i konkursów w kraju oraz za granicą.

15:00 – Przejazd zabytkowych aut Stowarzyszenia MOTO RETRO

To kolejny stały gość Jarmarku i niemal równolatek wydarzenia. Co roku Stowarzyszenie zaskakuje uczestników imprezy ciekawymi pojazdami, o rozmaitych funkcjach i rodowodach. Obok Syren, Ład, Wołg i Warszaw, pojawiają się Fiaty, Polonezy, Skody i Trabanty, a także wiele, wiele innych zabytkowych okazów. Ich przejazd w dumnej, eleganckiej kolumnadzie zawsze jest wydarzeniem samym w sobie. W każdej przestrzeni zacne wehikuły prezentują się okazale, ale ich widok na tle pałacowej zieleni parku oraz w zabytkowym anturażu letniej rezydencji Branickich w Choroszczy – to must have każdego Jarmarku Dominkańskiego w Choroszczy – także tegorocznego.

17:15 Wspólne „Dominikowe” zdjęcie uczestników pod sceną Jarmarku

18:00 – NIEMORALNA PROPOZYCJA /folk, rock, ska/

Niemoralna Propozycja – to projekt powstały w sierpniu 2016 r. w Białymstoku. Gatunek, jaki reprezentuje formacja to przede wszystkim polska muzyka rockowa oraz wschodni folk-rock. Są to w większości covery, ale również piosenki autorskie. Zespół tworzy siedmiu facetów: każdy z nich zwariowany na swój sposób.
W lutym 2020 zespół zadebiutował na festiwalu „Piosenka Białoruska”, zdobywając I miejsce w swej kategorii z piosenką „Kali kalina”.

20:00 – Szymon Wydra & Carpe Diem

Szymon Wydra to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów polskiej sceny muzycznej, którego kariera nabrała tempa wraz z udziałem w I edycji programu IDOL. Szymon Wydra & Carpe Diem jest zdobywcą najważniejszych nagród przemysłu muzycznego m.in.: Eska Music Awards w kategorii Artysta Roku, Złoty Dziób Radia Wawa – Przebój roku „Życie Jak Poemat”, Superjedynka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za nagranie najlepszej płyty – „Bezczas”, w kategorii Rock, Mikrofon Popcornu – Wokalista Roku, Sopot TOPtrendy. Do największych hitów zespołu należą: „Życie jak poemat”, „Teraz wiem – carpe diem”, „Bezczas”, „Gdzie jesteś dziś”, „Pozwól mi lepszym być”, „Jak ja jej to powiem”, „Całe życie grasz”, „Poza czas”, „Żołnierz – za Waszą i naszą krew”.

Okazje

Można otwierać sezon grillowy

Materiały promocyjne partnera

Zatrzymaj wspomnienia

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny