ChM – prestiż i pewność pracy

Artykuł sponsorowany ChM Sp. z o.o.
ChM to największy w Polsce producent implantów i narzędzi dla ortopedii i traumatologii. Firma działa już ponad 40 lat i nawet trudny okres pandemii nie zachwiał jej pozycją. A kolejny projekt wsparty funduszami unijnymi dał przedsiębiorstwu i jego pracownikom ciekawą perspektywę rozwoju.

Założona przez Mikołaja Charkiewicza spółka od lat na bieżąco śledzi rozwój branży na świecie i we współpracy z lekarzami na całym globie nie tylko produkuje, ale też projektuje coraz doskonalszy, niezbędny chirurgom i pacjentom sprzęt.

Innowacje nie tyko potrzebą biznesową

Gdy w ubiegłym roku przedsiębiorstwu zostało przyznane 5 milionów złotych dotacji unijnej, Andrzej Sobolewski, prezes ChM podkreślał, że kupiona dzięki tym pieniądzom aparatura badawczo-rozwojowa pozwoli na przeprowadzenie badań nad produkcją systemu niestandardowych endoprotez stawu biodrowego stosowanych w trudnych, onkologicznych, przypadkach wiążących się z bardzo dużymi ubytkami kostnymi w obszarze miednicy i stawu biodrowego.

To doskonały przykład pokazujący, jak ogromną satysfakcję może dać praca w ChM – każdy z jej pracowników dokłada swoją cząstkę do wyprodukowania innowacyjnego implantu lub narzędzia medycznego, którego zastosowanie na sali operacyjnej pomoże ciężko chorym osobom lub ofiarom wypadków.

- U nas innowacyjność ma dwa wymiary – potwierdza prezes Sobolewski. - Dzięki niej budujemy realną przewagę konkurencyjną na rynku, markę oraz prestiż firmy, a z drugiej strony możemy oferować pacjentom i lekarzom coraz lepsze produkty, dzięki którym nawet w drastycznych sytuacjach można poprawić komfort ich życia. Zmniejszyć ból, skrócić rehabilitację, uprościć przebieg operacji.

Dlatego też ChM wpisuje się w od lat w historię rozwoju światowej ortopedii i traumatologii np. takimi zabiegami, jak wszczepienie pacjentowi protez stawu skroniowo-żuchwowego zaprojektowanych i wykonanych w firmie. Te wyroby medyczne zostały wyprodukowane w jednym z laboratoriów ChM metodą druku 3D w technologii SLM. Pozwoliły na pełną rekonstrukcję żuchwy, przywracając tym samym anatomiczną funkcjonalność stawów młodego człowieka.

Codziennie powstają tu gwoździe śródszpikowe, endoprotezy, stabilizatory kręgosłupa czy miednicy. Ponad połowa wyprodukowanych w ChM wyrobów trafia na eksport, do placówek medycznych na pięciu kontynentach.

Praca? Po technikum i po uniwersytecie lub politechnice.

Koncepcja – wykonanie – dystrybucja. Na każdym z tych etapów w ChM liczy się jakość pracy i kwalifikacje. Bardzo różne – przy maszynach nietuzinkowe wyzwania znajdą dla siebie absolwenci techników. W biurze projektowym – swoje ambicje pracy w międzynarodowym środowisku zrealizują absolwenci uczelni wyższych. A ponieważ firma kładzie nacisk na kreowanie liderów spośród sprawdzonych członków swojej załogi, można tu liczyć na wsparcie w podjęciu studiów czy korzystaniu ze szkoleń podnoszących już zdobyte kompetencje. I otwierać przed sobą nowe horyzonty, które wychodzą daleko poza region czy kraj. Bo ChM jest obecny na całym globie – nie tylko przez zasięg eksportu, ale też przez aktywne uczestnictwo w międzynarodowych targach czy kongresach.

- Musimy trzymać rękę na pulsie – przyznaje Andrzej Sobolewski. - Przewaga konkurencyjna, którą dzięki temu udaje się nam utrzymać, jest też ważna dla naszych pracowników: stabilna pozycja rynkowa przekłada się przecież na stabilność i jakość zatrudnienia.

Każdy pracownik uczestniczy w sukcesie ChM

Uznanie dla roli, jaką każdy pracownik firmy odgrywa w jej rozwoju, znajduje odzwierciedlenie w obowiązującym w firmie systemie motywacyjnym – poprawa wyników przedsiębiorstwa przekłada się na gratyfikacje dla całej 420-osobowej załogi. Wszyscy tu są zatrudnieni na umowy o pracę, działa fundusz socjalny i wiele dodatkowych udogodnień, takich jak np. karnety sportowe, dopłaty do posiłków czy prywatna opieka medyczna, z której pracownicy chętnie korzystają.

Wyzwania, które stoją przed firmą, powodują, że jej zespół ciągle rośnie. A potrzebne są osoby o bardzo różnych kwalifikacjach – obecnie jest to zarówno sprzątaczka i pakowacz, jak i konstruktor elektronik czy technolog o specjalizacji mikrobiologia/chemia, referent ds. certyfikacji i rejestracji, ale także operator obrabiarek CNC i konstruktor elektronik, polerowacz, specjalista ds. kalibracji, automatyk i analityk systemowy.
Co więcej – ta nietuzinkowa firma, otwarta na różne specjalizacje i aspiracje, przewiduje także tzw. spontaniczną aplikację o pracę! Czyli – można przyjść, opowiedzieć, co się potrafi, jakie ma się doświadczenie i jaką gotowość podjęcia nowych zadań, a może się okazać, że praca czeka właśnie na nas. I mieszkając w województwie podlaskim możemy pracować na światowym rynku pomagając chorym, których znamy, pacjentom na drugim końcu Polski i ludziom na innym kontynencie.

Szczegóły dotyczące aktualnych ofert pracy w ChM dostępne są na stronie: https://chm.eu/kariera/aktualne-oferty-pracy/

Firma ma siedzibę w Lewickich pod Białymstokiem (dojazd autobusem komunikacji miejskiej I strefa).

Wideo

Dodaj ogłoszenie