Cerber Motorsport na podium we Włoszech (wideo)

Marta Laszewicz
Drużyna Cerber Motorsport stanęła na podium z bolidem CMS-03. Lepsi byli tylko Niemcy, zaraz za Polakami uplasowali się Włosi. Wojciech Wojtkielewicz

To ogromny, historyczny sukces całego zespołu. Każdy, kto pracował w naszej drużynie przez ostatnie dwa lata, dołożył do tego sukcesu swoją cegiełkę. Wieziemy puchar! - cieszy się Szymon Kucharski z drużyny Cerber Motorsport.

Studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zaprezentowali na międzynarodowych zawodach we Włoszech swój najnowszy bolid CMS-03. Przygotowywali go i testowali prawie dwa lata. Jutro wracają do Białegostoku.

W zawodach Formula Student startują studenci, którzy projektują i samodzielnie budują pojazdy wyścigowe. W tym sezonie nasza drużyna najpierw wyjechała do Anglii. Tam walczyła na torze Silverstone i zajęła 33. miejsce w klasyfikacji generalnej. Ale teraz na torze Autodromo Riccardo Paletti w okolicach Parmy poszło im dużo lepiej - stanęli na podium.

- Duma rozpiera nas wszystkich! Po prostu - super robota! Widząc wielkie zaangażowanie studentów w realizację projektu, po cichu wierzyłem, że osiągną sukces - mówi prof. Andrzej Seweryn, dziekan wydziału mechanicznego. To, jak się zaprezentowali we Włoszech, spełniło nasze oczekiwania i nadzieje. Nasi studenci pokazali, na co ich stać.

Zawody zaczęły się w piątek od konkurencji statycznych, w których studenci zajęli 17. miejsce w prezentacji wyglądu bolidu, 11. w przedstawieniu kosztów związanych z budową i 17. w prezentacji biznesowej.

Podsumowanie wszystkich konkurencji dało naszym studentom 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. W poniedziałek wieczorem odbyła się uroczystość wręczenia nagród.

Ale drużyna nie spoczywa na laurach. 1 sierpnia startują zawody w Czechach, potem na Węgrzech.