Centralnej Liga Juniorów U-17. Młodzi jagiellończycy przedłużyli nadzieję na utrzymanie się (Zdjęcia)

Kurier Poranny

Aktualizacja:

1/11
    przejdź do galerii

Juniorzy Jagiellonii (na żółto-czerwono) wygrywając z Polonią, przedłużyli nadzieję na utrzymanie się ©Anatol Chomicz

Juniorzy Jagiellonii Białystok pokonali Polonię Warszawa 2:0 w meczu ostatniej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17. Dzięki tej wygranej Podlasianie zachowali szansę na utrzymanie, ale ich los zależy teraz od wyniku przełożonego spotkania Olimpii Elbląg z Escolą Varsovia Warszawa z 12. kolejki.
    Żółto-Czerwoni już przed meczem wiedzieli, że tylko zwycięstwo z Czarnymi Koszulami postawi rywali z Elbląga w najtrudniejszej z możliwych sytuacji. Jagiellończycy przeciwko Polonii zagrali z dużym zaangażowaniem, co przełożyło się na zdobycie cennych trzech punktów. Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się druga połowa, w której grająca w dziesiątkę Polonia, nie zdołała wytrzymać ofensywnego naporu białostoczan. Wygraną gospodarzom zapewniły gole Radosława Zyśka z rzutu karnego i Stanisława Łupińskiego.

- Wypada się tylko zastanowić, dlaczego w poprzednich meczach nie było aż takiej determinacji, jak teraz. Od początku mecz był wyrównany, ale w drugiej połowie ułożyło się to dla nas bardzo dobrze - ocenia trener Jagiellonii Robert Wójcik, cytowany przez oficjalny serwis klubu. - Wykonaliśmy nasze zadanie i teraz musimy czekać, a to nic dobrego. Wszyscy będziemy się denerwować, nic nie mamy w swoich rękach i to boli najbardziej. Miejmy nadzieję, że wszystko ułoży się po naszej myśli - dodaje.

Decyzją PZPN zaległy mecz ma zostać rozegrany do 28 listopada, w uzgodnionym przez oba kluby terminie. Gracze Wójcicka będą ściskać kciuki za stołeczny zespół, dla którego wynik tej konfrontacji nie ma już żadnego znaczenia. Wicelider obecnych rozgrywek marzenia o wygraniu grupy A musi bowiem odłożyć na kolejny rok, gdyż liderująca Legia Warszawa w miniony weekend nie uległa presji i pewnie przypieczętowała końcowy triumf.

Jaga obroniła honor białostockich ekip, bo zdegradowany już MOSP w ostatnim tegorocznym występie przegrał na wyjeździe z Escolą Varsovia Warszawa aż 1:5.

Wyniki 14. kolejki

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Zyśk (55-karny), 2:0 - Łupiński (74).

Jagiellonia: Dziekoński - Jurczak, Krygier, Żukowski, Żarejko, Orpik (78. Bieliński), Osipiuk, Prużanin (75. M. Kozłowski), Wójcik (68. Łupiński), Maciejuk, Zyśk.

Escola Varsovia Warszawa - MOSP Białystok 5:1 (2:0). Bramka dla MOSP: Gryko (42).

MOSP:
    Popławski - Gierasimiuk, Stańczyk, Sachajczuk, Tański (70. Kukliński), Ilczuk, Gryko, Zakrzewski (60. Wasilewski), Kuczyński, Redos, Cegielski.

Olimpia Elbląg - Legia Warszawa 0:6, Escola Varsovia Warszawa - MOSP Białystok 5:1, AKS SMS Łódź - ŁKS Łódź 1:0.

1. Legia 14 31 36:8
    2. Escola Varsovia 13 27 29:12
    3. AKS SMS Łódź 14 25 31:13
    4. Polonia 14 19 17:14
    5. ŁKS Łódź 14 19 12:26
    6. JAGIELLONIA 14 16 12:19
    7. Olimpia 13 13 9:17
    8. MOSP BIAŁYSTOK 14 3 8:45