Centralna Liga Juniorów U-19. Jagiellonia - Zagłębie Lubin 3:2. Nie wypadli rewelacyjnie, ale wygrali

Jagiellończycy w CLJ U-19 pokonali Zagłębie Lubin i awansowali na ligowe podium
Jagiellończycy w CLJ U-19 pokonali Zagłębie Lubin i awansowali na ligowe podium jagiellonia.pl
Jagiellonia wygrała u siebie z Zagłębiem Lubin 3:2 w meczu CLJ U-19. Po piątym z rzędu meczu bez porażki białostoczanie awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Zwycięstwo cieszy, ale Żółto-Czerwoni nie rozegrali z Miedziowymi wielkiego spotkania, szczególnie w pierwszej połowie, po której przegrywali 0:1.

- Nie był to wielki mecz w naszym wykonaniu. W ostatniej minucie pierwszej połowy straciliśmy bramkę. Stało się to zasłużenie, ponieważ nie zasługiwaliśmy na to, żeby schodzić do szatni z remisem - przyznaje trener Jagi Marek Wasiluk w rozmowie z klubowymi mediami.

Na szczęście po zmianie stron było dużo lepiej. Gospodarze szybko wyrównali i chociaż Zagłębie ponowni wyszło na prowadzenie, to odpowiedź białostoczan była błyskawiczna. Kwadrans przed końcem wygraną zapewnił naszej drużynie celnym strzałem Kamil Andrzejkiewicz.

- Po raz kolejny chłopcy po wyjściu na drugą połowę udowodnili, że mają wielki charakter i serce. Jeżeli potrafią dwukrotnie odrobić straty i ostatecznie zwyciężyć, to bardzo dobrze o nich świadczy. Na koniec zdobyliśmy komplet punktów, ale po tym meczu mamy dużo wniosków i spory materiały do analizy - zaznacza trener Wasiluk.

WYNIKII 6. KOLEJKI
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 3:2 (0:1).
Bramki: 0:1 - Frankowski (45), 1:1 - Wojdakowski (47), 1:2 - Chmarek (54), 2:2 - Lipiński (56), 3:2 - Andrzejkiewicz (75).
Jagiellonia: D. Andrzejkiewicz – Krasiewicz (46. Zabielski), Kobus, Kruszewski, Burkowski (88. Rosik), Jaroszuk (74. Żakiewicz), Lipiński (90. Demiańczuk), Stypułkowski, Ziętek (46. Protaziuk), Wojdakowski, K. Andrzejkiewicz (Susak 90′).

Korona Kielce - Arka Gdynia 4:2, Lech Poznań - Śląsk Wrocław 5:1, Wisła Kraków - Raków Częstochowa 0:1, Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:2, Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk0:2, Miedź Legnica - MKS Polonia Warszawa 2:3, Escola Varsovia Warszawa - Cracovia Kraków 4:1.

1. Legia Warszawa 6 15 25-11
2. Korona Kielce 6 14 16-8
3. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 6 13 18-9
4. Wisła Kraków 6 13 11-5
5. Escola Varsovia Warszawa 6 12 11-6
6. MKS Polonia Warszawa 6 12 14-10
7. Raków Częstochowa 6 11 8-5
8. Górnik Zabrze 6 10 6-5