Centralna Liga Juniorów U-18. Lech Poznań - Jagiellonia 1:2. Przełamali wyjazdową niemoc

Juniorzy Jagi odnieśli dwunaste zwycięstwo w sezonie i umocnili się w górnej połowie tabeli CLJ U-18 jagiellonia.pl
Cenne zwycięstwo odnieśli w 27. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-18 piłkarze Jagiellonii Białystok, wygrywając na wyjeździe 2:1 z Lechem Poznań.

Rozegrane we Wronkach spotkanie rozpoczęło się dla gości źle, bo już po kwadransie gola nasz zespół stracił gola. Odpowiedź była imponująca, bo już po kilkudziesięciu sekundach efektownym uderzeniem głową wyrównał Miłosz Skowronek. Po zmianie stron o wygranej Żółto-Czerwonych przesądził Jakub Lutostański. Dla najlepszego snajpera CLJ U-18 było to już 21. trafienie w tym sezonie.

- To dla nas bardzo ważne zwycięstwo, bo przełamało naszą ostatnią niemoc w meczach wyjazdowych - zaznacza w rozmowie z klubowymi mediami trener juniorów Jagi Krzysztof Zalewski. - Pokazaliśmy się z dobrej strony na tle silnego przeciwnika i to na pewno jest pozytywne - dodaje.

W sobotę - 14 maja, Jagiellonia zmierzy się w meczu 28. kolejki CLJ U-18 z Legią Warszawa. Początek potyczki o godz. 12, na stadionie przy ul. Elewatorskiej 4.

WYNIKI 27. KOLEJKI
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:1).
Bramki: 1:0 - Wełniak (15), 1:1 - Skowronek (16), 1:2 - Lutostański (50).
Jagiellonia: Materna – Mabiala, Kobus, Skowronek, Lewicki, Piórkowski, Wojdakowski, Cichocki (84. Chim), Protaziuk (61. Burkowski), Kowalski (61. Susak), Lutostański (73. Siemieniuk).

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 0:2, Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 3:1, UKS SMS Łódź - Stal Rzeszów 1:0, Arka Gdynia - Raków Częstochowa 1:0, Cracovia Kraków - Gwarek Zabrze 4:0, Pogoń Szczecin - MKS Polonia Warszawa 4:1, Warta Poznań - Zagłębie Lubin 0:0.

1. Arka Gdynia 27 50 59-43
2. Zagłębie Lubin 27 50 40-29
3. Cracovia 27 48 49-45
4. MKS Polonia Warszawa 27 47 64-45
5. Wisła Kraków 27 46 57-40
6. Legia Warszawa 27 44 52-46
7. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 27 41 64-49
8. Lech Poznań 27 41 61-45