Centralna Liga Juniorów U-18: Cracovia - Jagiellonia 2:1. Grali dobrze do przerwy, źle po zmianie stron

Jagiellonia przegrała w tym sezonie oba mecze z Cracovią - 2:3 u siebie i 1:2 na wyjeździe jagiellonia.pl
Piłkarzom Jagiellonii nie udał się wyjazd do Krakowa na mecz Centralnej Ligi Juniorów U-18. Białostoczanie przegrali z Cracovią 1:2, chociaż do przerwy prowadzili 1:0.

Potyczka bardzo przypominała jesienne starcie obu zespołów. W Białymstoku nasza drużyna do przerwy dyktowała warunki i prowadziła 2:0, by po zmianie stron oddać inicjatywę i przegrać 2:3. Pod Wawelem było podobnie. Najpierw przeważali Żółto-Czerwoni i udokumentowali to golem Bartosza Bernatowicza, a potem losy potyczka odwrócili piłkarze Cracovii.

- W pierwszej połowie jako zespół dobrze wyglądaliśmy w ofensywie i defensywie. Po przerwie nie stwarzaliśmy sobie sytuacji, nie oddawaliśmy strzałów, brakowało dośrodkowań z bocznych sektorów. Trudno oczekiwać goli, skoro nie stwarza się zagrożenia - skomentował w rozmowie z klubowymi mediami trener Jagiellonii Krzysztof Zalewski.

W czwartek - 14 kwietnia, o godz. 12, Żółto-Czerwoni zagrają u siebie z Arką Gdynia.

WYNIKI 23. KOLEJKI
Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 2:1 (0:1)
. Bramki: 0:1 - Bernatowicz (25), 1:1 - Mrozik (54), 2:1 - Kapek (67).
Jagiellonia: Jasionek – Mabiala, Kobus, Skowronek, Lewicki, Dąbrowski (85. Siemieniuk), Mościcki (70. Żabiuk), Bernatowicz, Protaziuk (70. Wojdakowski), Kowalski, Karpiński (46. Lutostański).

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1, UKS SMS Łódź - Lech Poznań 1:2, Arka Gdynia- Legia Warszawa 2:1, Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:2, Warta Poznań - Stal Rzeszów 3:3, Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 3:0, MKS Polonia Warszawa - Gwarek Zabrze 2:0.

1. Polonia Warszawa 23 46 62-35
2. Arka Gdynia 23 43 48-34
3. Zagłębie Lubin 23 42 34-27
4. Cracovia 23 39 40-41
5. Wisła Kraków 23 39 48-34
6. Legia Warszawa 23 38 42-38
7. Lech Poznań 23 37 55-36
8. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 23 34 55-43