Centralna Liga Juniorów U-17: Jagiellonia - Zagłębie Lubin 3:3. Białostoczanie poza podium

Żółto-Czerwoni nie odrobili strat z Lubina i to Zagłębie zdobyło brązowe medale
Żółto-Czerwoni nie odrobili strat z Lubina i to Zagłębie zdobyło brązowe medale Wojciech Wojtkielewicz
Cudu nie było. Po porażce 0:4 z Zagłębiem Lubin w pierwszym meczu o brązowy medal mistrzostw Polski do lat 17 Jagiellonia Białystok u siebie zremisowała z Miedziowymi 3:3. Dzięki temu piłkarze z Dolnego Śląska stanęli na najniższym stopniu podium Centralnej Ligi Juniorów U-17. Mimo niepowodzenia Żółto-Czerwoni zasłużyli w przekroju całego sezonu na słowa uznania.

Mimo niezwykle trudnej sytuacji po meczu w Lubinie białostoczanie od początku zaatakowali rywali i szybko objęli prowadzenie. W 6. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony, Patryk Drygiel trafił piłką w poprzeczkę, ale po chwili skutecznie dobił futbolówkę głową i Jagiellonia objęła prowadzenie.

Żółto-Czerwoni próbowali pójść za ciosem, ale wtedy nastąpiła fatalna strata na własnej połowie i goście doprowadzili do wyrównania. Jagiellończycy w 33. minucie jeszcze raz wyszli na prowadzenie. W polu karnym przez bramkarza rywali staranowany został Alan Rybak, a sprawiedliwość z 11 metrów wymierzył Bartosz Mazurek. Niestety, w ostatniej akcji pierwszej połowy białostoczanie znów pozwolili się zaskoczyć i było 2:2.

W tej akcji staranowany został Alan Rybak i Jagiellonia miała rzut karny i strzeliła gola na 2:1 Wojciech Wojtkielewicz

- Straty obu bramek podcięły nam skrzydła, bo były efektem prostych błędów - komentuje trener Jagi Przemysław Papiernik. - Trzeba jednak dodać, że graliśmy z bardzo mocnym przeciwnikiem. Staraliśmy się grać swoje, ale Zagłębie okazało się po prostu mocniejsze - dodaje.

CLJ U-17. Trener Przemysław Papiernik: Sezon był dla nas bardzo udany

Po zmianie stron Miedziowi czuli się na boisku coraz pewniej, wyszli na prowadzenie i dopiero w końcówce do honorowego remisu 3:3 doprowadził z rzutu karnego Oskar Pietuszewski.

- Niepowodzenie z Zagłębiem nie powinno przesłonić tego, że ten sezon był dla nas bardzo udany. Jesteśmy czwartą drużyną w Polsce, a zawodnicy zrobili duże postępy w rozwoju piłkarskim i kończymy rozgrywki z podniesionymi głowami - komentuje trener Papiernik.

WYNIK CLJ U-17

• Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 3:3 (2:2). Bramki: 1:0 - Drygiel (6), 1:1 - Gregorski (14), 2:1 - Mazurek (33-karny), 2:2 - Reguła 45, 2:3 - Wandachowicz (64), 3:3 - Pietuszewski (90-karny).
  • Pierwszy mecz: 0:4. Zagłębie zdobyło brązowy medal.