Centralna Liga Juniorów U-17. Jagiellonia - Widzew Łódź 4:0. Pokaz siły Żółto-Czerwonych

Juniorzy młodsi Jagiellonii są w czołówce CLJ U-17
Juniorzy młodsi Jagiellonii są w czołówce CLJ U-17 Wojciech Wojtkielewicz
Piąte na wyjeździe, a ósme w sezonie zwycięstwo odniosła Jagiellonia Białystok w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Drużyna trenera Przemysława Papiernika pokonała u siebie Widzew Łódź 4:0.

O triumfie Żółto-Czerwonych zadecydował początek drugiej połowy, kiedy gospodarze dali pokaz swojej siły i w krótkim czasie strzelili trzy gole.

Dwa z nich były dziełem Patryka Drygiela, który w końcówce dołożył kolejne trafienie, kompletując w ten sposób hat-tricka. Jagiellończyk powtórzył tym samym wyczyn swego kolegi klubowego Alana Rybaka. Jego trzy bramki dały Jagiellonii w poprzedniej kolejce wyjazdową wygraną 3:2 z Hutnikiem Kraków.

- Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, ale w drugiej szybko wyszliśmy na prowadzenie, zdobyliśmy kolejne bramki i skończyło się wysoką wygraną. Najładniejszy był ostatni gol, strzelony po indywidualnej akcji, przeprowadzonej przez Patryka z połowy boiska - opowiada trener Papiernik. - Cieszy też to, że zachowaliśmy czyste konto po stronie strat, bo ostatnio graliśmy dobrze, a nie udawało nam się tego zrobić - dodaje.

CLJ U-17. Jagiellonia gra z kolejną łódzką drużyną

Jagiellonia jest w tabeli CLJ U-17 na trzecim miejscu, którego bronić będzie w kolejnym ligowym meczu w sobotę 29 października. Jej rywalem w wyjazdowej potyczce będzie kolejna łódzka drużyna - AKS SMS.

WYNIKI 11. KOLEJKI

• Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 4:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Kolo (47), 2:0 - Drygiel (53), 3:0 - Drygiel (57-karny), 4:0 - Drygiel (83).
  • Jagiellonia: Suchocki – Kuczyński (78. Lange), Rusiłowicz (81. Stefański), Koj (63. Pankiewicz), Leopold, Chilmon (72. Kosmalski), Kozłowski, Reterski (75. Klebus), Mazurek, Kolo (61. Moćkun), Drygiel.
  • Legia Warszawa - Podlasie Biała Podlaska 9:1, SSM Wisła Płock - Wisła Kraków 3:3, Korona Kielce - Stal Rzeszów 1:1, ŁKS Łódź - Motor Lublin 1:2, Escola Varsovia Warszawa - AKS SMS Łódź 5:1, Resovia Rzeszów - Hutnik Kraków 2:0.
  • Mecz: Cracovia Kraków - MKS Polonia Warszawa został przełożony.

1. Legia Warszawa 11 33 50-8
2. Korona Kielce 11 26 27-13
3. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 11 25 34-17
4. Wisła Kraków 11 23 26-15
5. Wisła Płock 11 21 34-26
6. Widzew Łódź 11 17 14-20
7. AKS SMS Łódź 11 16 21-27