Centralna Liga Juniorów U-17: Jagiellonia - Polonia Warszawa 6:1. Białostocki popis gry ofensywnej

Juniorzy młodsi Jagi strzelili w tym sezonie już 27 goli
Juniorzy młodsi Jagi strzelili w tym sezonie już 27 goli jagiellonia.pl
Efektowne zwycięstwo odnieśli w Centralnej Lidze Juniorów U-17 piłkarze Jagiellonii Białystok, gromiąc u siebie MKS Polonię Warszawa 6:1.

- Na początku niewiele wskazywało na wysokie zwycięstwo, bo weszliśmy w spotkanie niemrawo - mówi tren er juniorów młodszych Jagi Przemysław Papiernik. - Wszystko zmieniła pierwsza bramka, bo od momentu jej zdobycia weszliśmy na swój poziom i spotkanie toczyło się dalej już na naszych warunkach - dorzuca.

CLJ. Jagiellonia - Polonia 6:1. Maksymilian Cholewa z hat-trickiem

Worek z bramkami otworzył Jakub Kolo, a w kolejnych minutach błyszczał Maksymilian Cholewa, który pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy skompletowała hat-tricka, a potem gości ze stolicy pogrążyli Alan Rybak i Maciej Kuczyński. Polonia w końcówce odpowiedziała bramką honorową.

Kolejnym ligowym rywalem Jagiellończyków będzie Hutnik Kraków.

WYNIKI 9. KOLEJKI

• Jagiellonia Białystok - MKS Polonia Warszawa 6:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Kolo (25), 2:0 - Cholewa (33), 3:0 - Cholewa (47), 4:0 - Cholewa (56-karny), 5:0 - Rybak (63-karny), 6:0 - Kuczyński (80), 6:1 - Adamczyk (89).
  • Jagiellonia: Kożuchowski – Kozłowski, Rusiłowicz, Jaroszuk, Leopold (19. Kuczyński), Chilmon (69. Pietuszewski), Cholewa, Pankiewicz (73. Koj), Rybak (64. Reterski), Moćkun (56. Warabida), Kolo (59. Kosmalski).
  • Wisła Kraków - Podlasie Biała Podlaska 2:0, Legia Warszawa - Stal Rzeszów 4:1, SSM Wisła Płock - Motor Lublin 0:1, Korona Kielce - AKS SMS Łódź 4:1, ŁKS Łódź - Widzew Łódź 0:1, Escola Varsovia Warszawa - Hutnik Kraków 3:0, Resovia Rzeszów - Cracovia Kraków 4:0.

1. Legia Warszawa 9 27 37-7
2. Wisła Kraków 9 22 23-8
3. Korona Kielce 9 22 24-11
4. JAGIELLONIA 9 19 27-15
5. Wisła Płock 9 17 28-21
6. Widzew Łódź 9 16 14-16
7. AKS SMS Łódź 9 13 16-21
8. Motor Lublin 9 13 12-14